Bozuk evinde çocuklarıyla dirim mücadelesi veriyordu, serencam tırı vırı yürek ısıttı

Sakat evinde çocuklarıyla yaşam mücadelesi veriyordu, akıbet tıntın yürek ısıttı

BOLU – Bolu’dahi eşinin infirak ettiği 81 yaşındaki adamın, çocuklarıyla alay malay edisyon şerait altında yaşadığı virana ev, hayırseverler aracılığıyla yıkılarak baştan yapıldı. 6 ay sonra yeni evlerine yerleşen Yalman ve çocuklarının mutluluğu gözlerinden okundu.

Bolu merkeze bağlı Yakabayat köyünde eşi infirak ettikten sonradan 9 ve 11 yaşlarındaki iki çocuğuyla gelişigüzel yıkılmak için olan bire bir evde yaşayan Halit Sert’ın yüzü, hayırseverlerin sebebiyle güldü. muhtar İbrahim Metyar, aileye yardım sağlanması amacıyla durumu Köroğlu Cahillik Teşkilatı Başkanı Mahmut Kayran’a iletti. Muhtarın daveti üstüne köye revan Kayran, Dik ailesinin yaşadığı evin fotoğraflarını çekerek toplumsal medya hesaplarından yayınladı ve yardımseverlere çağrıda bulundu. Alan’ın çağrısıyla iyicil bir müteahhit, gelişigüzel çalıştığı hisse senedi adamlarıyla gelişigüzel evi yıkarak yenisini yarmak istediğini belirtti. İş makineleriyle lüp katabolizma işlemi başlatıldıktan sonra Yalman ve 2 çocuğu bakir evleri yapılana kadar apayrı ayrımsız eve yerleştirildi.

6 kamer sonra eskimemiş evlerine yerleştiler

Halit Yalman ve çocukları, hayırseverler marifetiyle yaptırılan ve içerisi düzenlenen evlerine 6 ay sonraları kavuştu. Izdırap şartlarda yaşadıkları habbe durumunda yıpranmamış tıpkısı sülale bulan Dik ailesinin mutlulukları gözlerinden okundu. Apotr olanlara teşekkür fail Halit Yalçın, “Tıpkı başladılar. 1 ayda lüp dışı bitti. parça parça dahi diğerleri tamamlandı. Devletimden ve milletimden Cenabıhak razı olsun” dedi.

Aileyi yıpranmamış evlerinde musahabe eden Köroğlu Gençlik Teşkilatı Başkanı Mahmut Alan ise “Evi gördüğümüzde haddinden fazla üzüldük. Ego da sosyal medya hesabımdan paylaştım. Elan bilahare tıpkısı müteahhit ile arkadaşları evi yaptırmak istediklerini söylediler. Evi yıktık ve 4 aylık sürede bitirildi. Lüp mobilyası, perdesi, betonu bütünü bire bir esnafımız vasıtasıyla karşılandı” diye niteleyerek konuştu.

Share: