ESAY, AFAD denklik sınavını tamamladı

ESAY, AFAD akreditasyon sınavını tamamladı

İSTANBUL Eyüpsultan Belediyesi Taharri Kurtarma ekibi ESAY, aldığı eğitimler böylelikle AFAD Akreditasyon Sınavı’nı tamamladı.

İhtimal afetlere alın engelleme eğitimi, yangına müdahale eğitimi gibi birçok eğitimi başarıyla mütemmim ESAY, orman yangınları ile savaş amacıyla henüz evvel Manavgat ilçesine yardımda bulunmuş, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan yeğin felaketi sonrası 13 personelden oluşan ekiple yaraları çekmek, müzaheret ve destekte yatmak için bölgede görev almıştı. ESAY ayrıca 20 personeliyle, Türkiye Facia Müdahale Planı sistemi içerisinde yer alabilmek, ortak standartlar getirerek kıyamet ve evgin durumlara ilgilendiren faaliyetlerde paydaşlık, iş birliği, koordinasyon, etkililik ve verimliliği artırmak için verilen ve tahminî 3 ay süren eğitimlere katıldı.

Büyük aynı titizlik ve ciddiyetle sürdürülen eğitimlerin böylelikle, standartların belirlenmesi, koordinasyonun sağlanabilmesi, kalitenin arttırılması ve sürekliliğinin korunması üzere uygulanan AFAD denklik sınavını bile tamamladı.

Share: