Batman siyasa haberleri: MHP heyeti Sason ilçesinde vatandaşlarla buluştu

MHP heyeti Sason ilçesinde vatandaşlarla buluştu

BATMAN – Batman’ın Sason ilçesinde vatandaşlarla aynı araya gelen Ulusçu Akım Partisi Mersin Saylav Kalıcı Balkır, “Halk İttifakı, Türkiye’nin Kuzey Irak’ta, Suriye’bile, Fırat Kalkanı, Sulh Pınarı Harekatı bölgesi, Zeytin Dalı Harekatını başarıyla yapmasıdır. 46 yıldır mecbur olan Maraş’ın açılmasıdır” dedi.

MHP, 8 Teşrinievvel itibariyle “Yavaş Yavaş 2023; ‘Köyüm Benim’ Arkadaşça Toplantıları’na başladı. “Köyüm Benim” temalı arkadaşça toplantıları dahilinde Batman’ın Sason ilçesinde sadık şiddetli köylerinde vatandaşlarla bir araya gelerek Cumhur ittifakının yaptığı çalışmaları anlattı. MHP Mersin Milletvekili Ölümsüz Parıltı, Topluluk ittifakının dünya coğrafyası üzerinde kâin mazlumların umudu olduğunu rapor etti.

Balkır, “Biz devlet mülk dolaşarak Topluluk İttifakı’nın neler yaptığını vatandaşlarımıza anlattık. Arkası Sıra ilçeleri, şimdide köylerimizi dolaşarak memleketin her karışında hayat dolu vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Halk İttifakı, Türkiye’nin Kuzey Irak’ta Suriye’de, Fırat Kalkanı, Hazar Pınarı Harekatı bölgesi, Zeytin Dalı Harekatını başarıyla yapmasıdır. 46 yıldır mecbur olan Maraş’ın açılması, Mavi vatanda koskocaman ayrımsız mücadelenin verilmesi, birilerinin müze olsun demesine karşın Ayasofya’nın yine İslam aleminin ibadetine açılmasıdır. Halk ittifakı, 30 almanak Ermenilerin Karabağ’daki işgaline son verilmesidir. Topluluk ittifakı Karadeniz’in binlerce derinliğinden gaz çıkartılmasıdır. Sunulan mücadele 85 milyon vatandaşımızın mücadelesidir. Dünyadaki hep mazlumların mücadelesidir. Adayımız kemiksiz, kararımız de nettir. Adayımızda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

“MHP, Güneydoğu’birlikte ve ülkenin temas karışında olamaya bitmeme edecektir”

Ülkenin rastgele yerini karış karış gezdiklerini rapor fail Şimşek, “Şu anda de Batman Sason’dayız. Burada vatandaşlarımız ile köylülerimiz ile buluşmaya devam ediyoruz. Allah’ın izniyle bayrağın dalgalandığı her yerdeyiz, seçme yerde olmaya bitmeme edeceğiz. Gittiğimiz seçkin yerde bile vatan diyeceğiz, budun diyeceğiz, sembol diyeceğiz, ezan diyeceğiz. Irlamak, Kürdü, Lazı, Çerkezi bu coğrafyada cıvıl cıvıl herkesi, Alevi’si Sunni’si ile kıyamete büyüklüğünde aynı ve bu arada olacağız. Düşmanları bile çatlatacağız. Kökeni ne olursa olsun rastgele vatandaşımızı kucaklamaya bitmeme edeceğiz. 85 milyon insanımızın hiç birinden dahi vazgeçmeyeceğiz. Ülkenin temas ve bütünlüğü için siyasa yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Share: