Kastamonu spor haberi: EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi: Kastamonu Belediyespor: 26 – Lokomotiva Zagreb: 23

– EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi: Kastamonu Belediyespor: 26 – Lokomotiva Zagreb: 23

Kastamonu Belediyespor, EHF Şampiyonlar Liginde önceki galibiyetiyle tanıştı

KASTAMONU – Kastamonu Belediyespor Avrat Hentbol Takımı, EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. maçında Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımını sahasında 26-23 yendi. Kastamonu Belediyespor, bu galibiyetle Şampiyonlar Ligi’nde evvel galibiyetine üstelik başarmış oldu.

EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. hafta karşılaşmasında Kastamonu Belediyespor Eş Hentbol Takımı, Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımını sahasında misafir etti. Kastamonu Kalıp Tutkun Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada önce dört karşılaşmasını mağlubiyetle mütemmim ve elan puanla tanışamayan Kastamonu Belediyespor, Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımını 26-23 yenmeyi başardı. Kastamonu Belediyespor, aldığı bu galibiyetle Şampiyonlar Ligi’nde iki sezonda evvel galibiyetiyle tanışmış oldu. Karşılaşmanın önce yarısı Kastamonu Belediyespor lehine 16-11 tamamlandı. Karşılaşmanın sonunda Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen beyaz zehir kazasında hayatlarını kaybedenler üzere çekinmek duruşunda bulunuldu. Ocumak duruşuna rakip takımın maharet heyeti ile oyuncuları üstelik eşlik etti.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda mevcut Ceylan Demirçelen, “Maç haftasında bu galibiyete çok inandık. Çok domuzuna antrenmanlar yaptık, pik bakarak icraat yaptık. İki sezondur biz Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ediyoruz. Bu ise bizim Şampiyonlar Ligi’nde aldığımız önce galibiyet. Galibiyetten ötürü mızıka arkadaşlarımı kutlama ediyorum ve haddinden fazla mutluyum. Bu bizim özgeçmişimizde çok güzel ayrımsız hatırat yerine kalacak. Umarım devamı üstelik gelecek, ego takımımıza inanıyorum. Bundan sonraki maçlara elan hevesli elan açgözlü çıkacağız. Çok şükür şeytanın bacağını kırdık, bundan sonraki karşılaşmalarda tribünleri da bizlere henüz destek olmaya çağırma ediyorum, onları seçme maçımıza bekliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Ağır bir suç geçiren kaleci Merve Durdu’nun yerine kaleye sabık ve yaptığı kurtarışlarla galibiyette şişman payı olan Yaren Berfe Göker ise, “Oldukça haddinden fazla büyük hava verici benzeri galibiyet. Haddinden Fazla mutluyuz ilk galibiyetimizi aldığımız amacıyla. Karşılaşma süresince kontrol bizdeydi genel yerine. Sahada elan deneyimli oyuncularımız vardı. Kazanmasını tanıdık, çok mutluyuz bunun için. Burası benim için çok büyük bir punt, ben burada elimden geleni yapıp herhangi bir ant henüz çok konusunda koparmak amacıyla çalışıyorum. Takımıma yardım sağladığım içre oldukça çok mutluyum” dedi.

Share: