Batman haberi | CHP Avrat Kolları Genel Başkanı Nazlıaka, Batman’da ziyaretlerde bulundu

-CHP İl Başkanlığından görüntüler

Nazlıaka’nın partiye katılanlara rozet takması

CHP İl binası uğrunda muntazır partililer

CHP Karı Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka’nın açıklaması

CHP Batman İl Başkanlığı eliyle düzenlenen “Eş Destekleri Sigortası ve Yaşamhak” toplantısından detaylar ve Nazlıaka’nın konuşması

Nazlıaka’nın esnaf ziyareti

CHP Avrat Kolları Genel Başkanı Nazlıaka, Batman’da ziyaretlerde bulundu

BATMAN – CHP Avrat Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, Batman’da değişik ziyaretler gerçekleştirdi.

Nazlıaka, CHP İl Başkanlığında, partisine iştirak sağlayıcı bazı kadınlara rozet taktı. Nazlıaka elan sonraları partisinin diyar binası önünde yaptığı basın açıklamasında, Cumhuriyet Altını devrimlerinin en önemlilerinden birinin, kadınların siyasal haklarına kavuşması olduğunu söyledi.

“Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk önderliğinde, 89 sene önceki zaman Köy Kanunu’nda farklılık yapıldı. Böylecene, kadınlar köy akbaba heyetleri ve muhtarlıklarda berceste-seçilme hakkını kazandı. Başta ebedi liderimiz Atatürk kalkmak için, muadele mücadelesine ulama sunan herkesi saygı, ilişik ve minnetle anıyoruz” ifadesini kullanan Nazlıaka, Türk kadınının birçok mütekâmil ülkeden ilk seçilmiş ve seçilme hakkını nail olmasından kurum duyduklarını belirtti.

Muhtarlığın, demokrasinin dayanak olduğunu dolgunca bildiklerini dile getiren Nazlıaka, muhtarların, halkın derdini en gani bilenlerden olduğunu kaydetti.

Bir otelde CHP Batman İl Başkanlığı yoluyla düzenlenen “Sülale Destekleri Sigortası ve Yaşamhak” toplantısına katılan Nazlıaka, daha bilahare esnafı müzakere etti.

Share: