Van haberleri! Tohum Içe Yöneliklik Vakfı’nın 154. hususi eğitim sınıfı Van Erciş’te açıldı

Yavru Içe Yöneliklik Vakfınca, hususi terbiye derslik donanımı projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesindeki Martir Ensari Söner İlkokulu’nda özel eğitim bilimi sınıfının gereç donanımı gerçekleştirildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, içe yöneliklik tenevvü bozukluğu tanısı olan çocuklar ve gençlerin, tek çareleri olan eğitime ulaşmalarını tedarik etmek, gündeş cemiyet koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine yönelik gereksinimlerini eğlemek ve ihtiyacı olan ihtişam okullarına gereç desteği sunmak amacıyla ölçülü projeyle materyal donatılan özel eğitim bilimi sınıflarına bir yenisi henüz eklendi.

Van’da Voonka Kids’in desteğiyle gereç donanımı yapılan Erciş ilçesindeki Martir Ensari Söner İlkokulu’ndaki sınıfın açılışı Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü hisse senedi birliğiyle gerçekleştirildi. Bu açılışlarla Zürriyet Içe Yöneliklik Vakfı’nın Türkiye çapında gerçekleştirdiği proje kapsamında 154 sınıfa ulaşıldı.

Vakfın özel terbiye sınıflarının ideal arkaç getirilmesi üzere hayata geçirilen Dershane Donanımı Projesi kapsamında bugüne kadar İzmir, Mardin, Çanakkale, Sivas, Batman, Antalya, Artvin, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Mardin, Muş, Van, Bursa, Ankara, Ardahan, Manisa, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Zonguldak, Tekirdağ, Giresun ve Elazığ’da 153 hususi terbiye sınıfı açılarak ailelere ve öğretmenlere müteveccih özel eğitimler verildi.

Share: