Batman fen | Batman 5. Kitap Fuarı bağlam görüyor

Batman 5. Tezkere Fuarı güç rabıta görüyor.

Batman Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Mütehammil Gürbüz, AA muhabirine, güzeşte hafta açılışını gerçekleştirdikleri fuarın her yaştan balaban bağ gördüğünü söyledi.

153 yayınevinin olduğu fuarın benzeri haftada kestirmece 180 bin hayat vasıtasıyla görüşme edildiğini bildiren Yavuz, kitapseverlerin bu şekilde fuara rabıt göstermesinin kendilerini haddinden fazla bahtiyar ettiğini aktardı.

Gürbüz, şöyle konuştu:

“Fuar kapsamında yaklaşık 60 yazarımız şehrimize teşrif ediyor. Bu yazarlardan 20’si kitap fuarında söyleşi yaptı. Geriye küsurat 40 yazarımız ise okullarda kari yazar buluşmaları kapsamında öğrencilerle buluştu. Bu yazarların kitapları önceleri alınıp öğrencilerimize dağıtıldı. Çocuklarımız bu kitapları okuduktan sonra yazarlarımızla buluşup tezkere üstünde meşveret yaptı.”

Fuarda seyretme etkinliğinin da yapıldığını rapor fail Yavuz, okullardan fuara mevrut öğrencilerin taşımacılığını belediyenin üstlendiğini aktardı.

Okullardan mevrut öğrencilerin istedikleri kitabı alabilmesi amacıyla 30 teklik kupon verdiklerini kaydeden Yavuz, 40 bin adet almak amacıyla mecmu 1 milyon 200 bin teklik ödül çeki dağıttıklarını belirtti.

Betik fuarının Batman’ın sunu prestijli etkinliği haline geldiğini dile getiren Yavuz, Ilbay ve Belediye Başbuğ Vekili Ekrem Canalp’a kitap fuarına verdiği katkılardan kontekst teşekkürname etti.

Share: