Aydın’da “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” etkinliği yapıldı

İçişleri Bakanlığının “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlattığı farkındalık kampanyası kapsamında Kültürlü’da aktiflik yapıldı.

Efeler ilçesindeki Aliya İzzetbegoviç İlkokulu uğrunda düzenlenen etkinliğe Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, İl Emniyet Müdürğü Mehmet Suat Ekici, İl Açıkgöz Komutanı Albay Büyük Naci Aldemir ve İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Seyfullah Aydınlık katıldı.

Program kapsamında protokol üyeleri ve katılımcılar, farkındalık düşünmek üzere muvakkat geçidinden yolun karşısına geçti.

Öğrencilere, düdük ve çanta kabilinden değişik hediyeler verildi.

Aksoy, konuşmasında, “Farkındalık olması açısından hakeza bire bir aktiflik yaptık. Trafik kazalarının oluşmaması, yayaların güvenliğinin sunu efdal seviyede sağlanması ve sürücülerin henüz tetik olması, duyarlılığın elan dal seviyelere gelmesini ulaşmak olacak.” dedi.

Söke

Söke ilçesinde de İlçe Güvenlik Müdürlüğü ve İlçe Bitirmiş Komutanlığı vasıtasıyla Kültürlü Caddesi’ndeki Kocagözoğlu Ortaokulu uğrunda etkinlik yapıldı.

Etkinliğe, Söke Şehremaneti Başkan Yardımcısı Ege Inhina Evcil, Söke İlçe Uyanık Komutanı Binbaşı Salih Kıvrılma, Söke İlçe Emniyet Müdürü Fatih Demiralp ve öğrenciler katıldı.

Katılımcılar, kırmızıya boyanan palyatif geçidinden geçti.

Germencik

Germencik’teki aktiflik, Aydınlık- İzmir kara yolu Atatürk Caddesi’nde yapıldı.

Program kapsamında, Ilçebay Turgay Gülenç, İlçe Emniyet Müdürü Mualla İhsan Özçelik, İlçe Milli Terbiye Müdürü Kemal Dikici ve öğrenciler, ellerinde döviz ve Türk bayraklarıyla yaya geçidinden geçti.

Çine

Çine Namık Kemal Ortaokulu uğrunda düzenlenen etkinlikte, İlçe Kaymakamı Turan Erdoğan, İlçe Güvenlik Müdürü Öner Yavuz, Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Timuçin Sıkıntı ve öğrenciler sâri geçidinden geçti.

Share: