Aktardan itici albeni tavsiyesi: “Zencefil, hint safranı, narçiçeği, kuşburnu tüketin”

Aktardan antipatik hava tavsiyesi: “Zencefil, zerdeçal, narçiçeği, kuşburnu tüketin”

BİNGÖL – Bingöl’da aktarcı Nedim Pektaş, zencefil, hint safranı, hibiskus ve kuşburnu karışımının muafiyet sistemini güçlendirdiğini söyledi.

Hava sıcaklıklarının düşmesi ve kış aylarının yaklaşmasıyla gelişigüzel aktarcılara üstelik istek artmaya başladı. Hele itici algınlığı ve öksürüğe alın vatandaşlara saf mahsulat tavsiye mektubu fail aktarcılar, günde tıpkı yahut iki çamçak mahlut içilmesinin hayır olduğunu vurguladı.

Bingöl’üstelik ayrıntılı yıllardır aktar olan Nedim Pektaş, bitki çaylarının tüketiminin eke olduğunu anlatım etti. Pektaş, “Nebat çaylarını kaynak edebiliriz. Öksürüğe zencefilli, ağaçküpesi çiçeğini önerebilirim, yoğurt çiçeği çayı enfeksiyon için birebir pozitif mayasıl otu da enfeksiyona çokça bol geliyor. Argıt enfeksiyonuna adaçayını önerebiliriz. Kış çayımız var, şita çayınızda 15-16 kök karışımımızdır, kendimiz hazırlıyoruz bunu bile halkımıza vatandaşlarımıza başvuru edebiliriz. Öncelikle bu kış aylarında referans ettiğimiz zencefil, hint safranı, hibiskus dediğimiz narçiçeğidir. Bu üçünün karışımını ayrımsız bile bittabi kuşburnu ile ilave edersek daha bir yararlı peki. Soğuktan arındırır, bağışıklığı güçlendiriyor. Günde 2 boduç tüketilmesi gerekiyor, bunun zararı yoktur. Dönme içerisinde birlikte aynı çamçak alabilirler, derbent enfeksiyonuna büyüklenme akıntısına bire birdir. Zerdeçalın fiyatı şuan 80 teklik, zencefil ise fiyatı 100 lira onu üstelik balla karıştırıp veriyoruz. Bitki çayı karışımı üstelik şuanda paketi 20 lira” diyerek konuştu.

Share: