Kırşehir Futbol Kulübü Başkanı Torun, destek çağrısı yaptı

TFF 2. Tabur Kırmızı Takım ekiplerinden Kırşehir Ayak Topu Kulübü Başkanı Çağatay Eğlek Torun, kentte rastgele kesimin takıma sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Neşet Ertaş Hars ve Musahabe Merkezi’nde matbuat toplantısı düzenleyen Torun, futbolda adaletsizliğin önüne geçilmesi amacıyla hakem seçimine özen edilmesi gerektiğini belirtti.

Sarıyer ve Ankara Çipo Spor karşılaşmalarında ofsayt kuralının hatalı uygulanması zımnında butlan yaşadıklarını savunan Torun, “Seyirciyi heyecanlandıran akış ayak topu oynatıyoruz. Bu süreci dahi tıpkısı hisse senedi olarak görmekteyiz. Ancak TFF ve Merkez Yargıcı Kurulunu hakkaniyetli hakemler amacıyla görev almaya nida ediyoruz.” dedi.

Oynadıkları 5 maçta galibiyet alamadıklarını hatırlatan Torun, yardımcı antrenör ile yola devam ettiklerini, akın futbol oynayan bir bando olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Takımı ayakta ağrımak için maddi ve manevi mücadele ettiklerini nâkil Torun, “Kırşehir’da ayak topu takımına aksiyon insanları ve bürokratlarımız destek olmalı. Kırşehir Futbol Kulübü bizim değil şehrin takımı. Toplumun herhangi bir kesiminin dahi destek sunması gerekiyor.” diye konuştu.?????

Share: