24 yıl sonraları Yüksekova’ya mevrut oymak liderini durdurmak amacıyla metrelerce pöçük oluşturdular

24 sene sonra Yüksekova’ya mevrut oymak liderini diremek amacıyla metrelerce pöçük oluşturdular

Herki Aşireti Lideri Herkioğlu’nu bloke etmek için gelenler ayrımsız kilometrelik pöçük oluşturdu

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesine 24 sene sonraları gelen Herki Aşireti Lideri Cevher Herkioğlu ateşli tıpkı şekilde karşılanırken, gelen oymak mensuplarının oluşturduğu kuyruk ise tıpkısı kilometreyi buldu.

Yüksekova, Şemdinli, Irak ve İran, Azerbaycan ve Suriye’de mensupları olan Herki Aşireti’nin Lideri Maya Herkioğlu, 24 yıl aradan sonraları Yüksekova ve Şemdinli ilçelerini yapmak, etmek amacıyla bölgeye geldi. Van’dan karayolu ile Yüksekova ilçesine mevrut Herkioğlu, ilçede dinamik aşiret mensupları marifetiyle coşkuyla karşılandı. Aynı kilometreyi bulan kuyrukta bekleyen aşiret mensuplarıyla bir tane yegâne tokalaşan Herkioğlu, elan sonraları konvoy şeklinde Şemdinli ilçesine geçti. Herkioğlu’nun Şemdinli’de tıpkı haftalık ziyaretlerinin ardından bölgeden ayrılması bekleniyor.

24 yıl aradan sonra Herkioğlu’nun yaptığı ziyaretten duydukları mutluluğu tamlayan Herki Aşireti’nin doyum önderlerinden Mehmet Fırat, “Mücevher Herkioğlu 24 aradan bilahare Yüksekova ve Şemdinli’yi çıkmak amacıyla geldi. Herki Aşireti, milyonları geçiyor. Zira Azerbaycan, Suriye, Irak, İran ve Türkiye’nin farklı illerinde yaşamaktalar. Zaman el liderimiz karayolu ile Yüksekova’ya geldi. Burada bire bir kilometre kuyruğu sabık vatandaşlarımız tarafından karşılandı. Umum programlarına karşın Cevher Koca bizleri almak için geldi. Hepimiz haddinden fazla mutluyuz çünkü onu aramızda gördük. Şemdinli’de yapacağı ziyaretler sonrası yine bölgeden ayrılacak. Tanrı birliğimizi bozmasın diyelim. Gevher Herkioğlu’na bölgede işlek Herki Aşireti mensupları adına teşekkür ediyorum” dedi.

Share: