Bire Bir kilometre uzunluğunda eş kuyruğu! Herki Aşireti lideri 24 yıl sonra memleketi Yüksekova’ya ziyarete geldi

Yüksekova, Şemdinli, Irak, İran, Azerbaycan ve Suriye’de mensupları olan Herki Aşireti’nin Lideri Töz Herkioğlu, 24 sene aradan sonraları Yüksekova ve Şemdinli ilçelerini seyretmek için bölgeye geldi. Van’dan karayolu ile Yüksekova ilçesine mevrut Herkioğlu, ilçede kıpırdak aşiret mensupları aracılığıyla coşkuyla karşılandı.

METRELERCE KUYRUK OLUŞTU

Bir kilometreyi bulan kuyrukta muntazır aşiret mensuplarıyla tek tek tokalaşan Herkioğlu, henüz sonra konvoy şeklinde Şemdinli ilçesine geçti. Herkioğlu’nun Şemdinli’de bir haftalık ziyaretlerinin ardından bölgeden ayrılması bekleniyor.

“AŞİRET ÜYELERİNİN SAYISI MİLYONLARI GEÇİYOR”

24 yıl aradan sonradan Herkioğlu’nun yaptığı ziyaretten duydukları mutluluğu tamlayan Herki Aşireti’nin orgazm önderlerinden Mehmet Fırat, “Mücevher Herkioğlu 24 yıl aradan sonra Yüksekova ve Şemdinli’yi karşılaşmak üzere geldi. Herki Aşireti, milyonları geçiyor. Zira Azerbaycan, Suriye, Irak, İran ve Türkiye’nin değişik illerinde yaşamaktalar. Zaman aşiret liderimiz karayolu ile Yüksekova’ya geldi. Burada benzeri kilometre kuyruğu geçen vatandaşlarımız marifetiyle karşılandı. Umum programlarına karşın Töz Koca bizleri çıkmak üzere geldi. Hepimiz haddinden fazla mutluyuz zira onu aramızda gördük. Şemdinli’de yapacağı ziyaretler sonrası esasen bölgeden ayrılacak. Tanrı birliğimizi bozmasın diyelim. Gevher Herkioğlu’na bölgede dallı güllü Herki Aşireti mensupları hesabına teşekkür ediyorum” dedi.Share: