Yozgat gündem haberi: Eğitim Tıpkısı-Sen Yozgat Ofis Başkanlığına Kenan Gururlu yeniden seçildi

Eğitim Benzeri-Sen Yozgat Büro Başkanı Kenan Gururlu, göreve baştan seçildi.

Terbiye Tıpkı-Sen Yozgat Şubesi 6. Yalın Kat Genel Kurulu, kentteki benzeri otelde yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda konuşan Alicenap, Bartın’ın Amasra ilçesinde beyaz zehir ocağında meydana mevrut patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil iflah diledi.

Gururlu, Eğitim Bir-Sen Yozgat Şubesi’nin 3 bin 600 üyesiyle kentte 9 yıldır yetkisini sürdürdüğünü belirterek, “Çıkışlı sendika namına terbiye çalışanlarımızın haklarının iyileştirilmesi, hürriyet alanlarının genişletilmesi üzere hak, düzentileme ve hürriyet mücadelesi veriyoruz. Bu anlamda komutan yardımcılarım, kaza başkanlarım, yönetimleri, gelişim yeri temsilcilerimizle beraber herhangi bir antlaşma alanlarda terbiye çalışanlarımızın yanındayız.” dedi.

Öğretmenler ve eğitim bilimi çalışanlarının problemlerine çözüm yoklamak, yakınlarında olan taleplerini diremek amacıyla ilgilendiren konuları yerelde ilişik mercilere taşıdıklarını belirten Şerefli, “Umumi talepleri ise toplu inikat masasında ve ilişkin kurullarda konu iktisap etmek amacıyla genel merkezimizle paylaşıyoruz. Genel kurulumuzun kalburüstü hayırlı olmasını diliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Umumi kurula DOĞRU Parti Yozgat Mebus Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Heybet Köse, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yusuf Muharrir, DOĞRU Tümen Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, katılımcı ve üyeler katıldı.

Tek listeyle gidilen umumi kurulda Kenan Vakur baştan başkalığa seçildi.

Share: