Son an haberleri | Batman merkezli 6 ilde uyuşturucu satıcılarına faaliyetler: 60 murakabe

Batman merkezli 6 ilde eroin satıcılarına yönelik başlatılan senkronik operasyonlarda 60 çirkin gözaltına alındı.

Batman İl Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Seyitler, Yer, Çarşı Mahallelerinde “torbacılık yöntemi” ile maden satıcılığı yaparak sosyete sağlığına ve içtimai huzura zarar veren şahıslara müteveccih cerrahi müdahale düzenlendiği bildirildi.

Batman koordinesinde Van, Hakkari, Bitlis, Entelektüel ve Diyarbakır illerinde eş anlı yapılan işler çerçevesinde, esrar husus satıcılığı suçunu işledikleri tespit edilen 25 dalavereli şahsın yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Ayrıca şüphelilerden kazanmak üzere uyuşturucu özellik satın kayran 35 insan üzerine da “Kabul Etmek amacıyla eroin yahut uyaran özellik satın almak, almak yahut bulundurmak ya bile maden yahut uyaran bap örtmek” suçu çerçevesinde adli muamelat yapıldığı kaydedildi.

Yürütülen dosyada hep 60 ibret insan üzerine adli muamele başlatıldığı tabir edilen açıklamada, yapılan faaliyetler neticesinde 4 kilo 406 gram metamfetamin, 436 gram esrar, 6,75 gram bireşimli kannobinoid, 0,84 gram beyaz zehir, 2 bireşimli ecza, bir ruhsatsız tabanca ve 25 sayı fişek, bire bir ruhsatsız av tüfeği ve 5 kartuş, benzeri kırılan ölçü ve elek ele geçirildiği rapor edildi. – BATMAN

Share: