ZONGULDAK – Özhaseki: “Bu ülkede adeta sessiz ayrımsız devrimi yaşattık”

AK Tümen Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Şehirlerin kalkınmasında sunu ana öge; şehirlerin geleceği, o şehirde hayat dolu domestik yöneticilerin ufuklarıyla akıllıca orantılıdır.” dedi.

Zonguldak’ta bire bir otelde planlı SELIM Tümen Yerli Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda mütekellim Özhaseki, Bartın’ın Amasra ilçesinde eroin ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yakınlarına kelle sağlığı diledi. Özhaseki, katılımcılardan patlamada yaşamını yitirenler için Fatiha suresini okumalarını istedi.

Dua edilmesinin ardından konuşmasına devam fail Özhaseki, şehirlerin ömürlerinin devletlerinkine göre elan ayrıntılı olduğunu söyledi. Özhaseki, kayırıcı ilişkilerinin, medeniyetin ve hoşgörünün şehirlerde geliştiğini dile getirerek şöyle bitmeme etti:

“İnsan, adeta şehirleri kurduğu yerde kendisi bile bire bir disiplinden, terbiyeden geçer. Şehirler enerjik organizmalar. Kimse şehirlere taştan, topraktan ibaret gibi bakmasın. Yaşıyorlar. Onlarda tıpkısı bir çocuk üzere hizmet istiyor, öz saygı istiyor, gözetilmek istiyor, üstüne titrenmek istiyor. Bunlar bihakkın yapılınca şehir gelişiyor, büyüyor. Değilse o şehir yavaş yavaş geriliyor. Tıpkı insan hayatına benziyor. Ayrımsız ayrıksı duraç ise devletler beyninde rakiplik var ama şehirler ortada birlikte rakiplik var. Bu şehirler arası rekabette şehremaneti başkanlarımız zamanın ruhunu kari ve ona uygun ayrımsız şekilde davranır, çalışır, hız ederse şehirleri bire bir hamle henüz öne götürürler. Şehirlerin kalkınmasında sunu asıl ilke; şehirlerin geleceği, o şehirde yaşayan yerli yöneticilerin ufukları ile makul orantılıdır.”

“Bu ülkede adeta sessiz bir devrimi yaşattık”

YANLIŞSIZ Tümen hükümetlerinin 20 yıldır iktidarda olduğuna belen fail Özhaseki, “Çok şükür bu ülkede adeta ağızsız benzeri devrimi yaşattık. Zonguldak’ta koşa misil, 80 sene boyunca 14 kilometre, 20 yılda ise 178 kilometre. Tünel sayısı demin yeni yapılanlarla 42’yi buluyor. Kimi Vakit çapraz cenaplar şöyle söylüyor; ‘Babanızın parasıyla mı yapıyorsunuz? Devletin bütçesini kullanıyorsunuz.’ Evet 80 almanak iktidarlar, öz paralarını mı kullandılar? Bizimle bir yetkiye ehil değiller miydi? Soruyoruz onlara. Biz torbanın dibini büzdük, habersizce verdirmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özhaseki, cumhuriyetin kuruluşundan DÜRÜST Tümen dönemine büyüklüğünde muvasala alanında yapılan yatırımlara değinerek “Vakit Kaybetmeden Zonguldak’ta değil, erişim anlamında cümle Türkiye’birlikte yaptığımızın zekatını yapmamıştır 80 yıldaki hükümetler. Hiçbirini kötülemek üzere söylemiyorum. Ne kadar bakım yapmışlarsa ellerine keyif. Cenabıhak razı olsun. İnsanların gönlünde hangi kadar vadi etmişlerse ona üstelik bizim diyecek ayrımsız şeyimiz namevcut. Amma biz iddialı olduğumuzu afişe etmek için söylüyoruz bunları.” dedi.

Toplantıya, Zonguldak Belediye Reisi Ömer Dürüst Düzlük, DÜRÜST Fırka İl Başkanı Yaşamış Orion, Form İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, DÜRÜST Parti ilçe ve yer şehremaneti başkanları, şehremaneti ve diyar genel sedir üyeleri ile kaza başkanlığı yöneticileri katıldı.

Share: