Yakınlarının cenazesine giderken devrilen otomobilde ölen 3 kişinin cenazesi defnedildi

Yakınlarının cenazesi amacıyla Giresun’a giderken Sivas’ta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 3 kişinin cenazesi toprağa verildi.

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde evvel meydana mevrut gidiş geliş kazasında yaşamını yitiren Salih ve babası Bilal Konukçu (68) ile Aşure Ayı Önsöz’ün (66) cenazeleri, Giresun’un Alucra ilçesine getirildi.

Cenazeler, Alucra Suret Şişman Camisi’nde kılınan namazın peşi sıra ilçeye tutkun Aktepe köyündeki karı kabristanlığına defnedildi.

Cenaze törenine, Konukçu ve Önsöz aileleri ve yakınlarının yanı sıra Alucra Kaymakamı Muhammet Cengiz, Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar ile vatandaşlar katıldı.

Alucra ilçesinde iki çevrim ilk minibüsün çarpması sonucu hayatını kaybeden Hasan Hastaoğlu’nun cenaze törenine gelmek amacıyla geri Sivas’tan yola sâdır Salih Konukçu yönetimindeki 34 ES 1821 plakalı otomobil, D-100 kişmiri yolunun Koyulhisar ilçesi Yemişli mevkisinde devrildi. Kazada sürücü ile beraberindeki Bilal Mihmandar ve Muharrem Önsöz olay durumunda hayatını kaybetti, Döndü Önsöz ise yaralandı.

Öte yandan, Hasan Hastaoğlu’nun de Aktepe köyünde tıpkı müddet önce memat fail akrabasının ailesine taziye ziyaretinden dönerken kaymakamlık geçirdiği öğrenildi.

Share: