Giresun’da karla uğraş

Giresun’da karla savaşım

GİRESUN – Giresun’da cemaziyelevvel gece saatlerinde etkisini gösteren kilolu kar yağışı sonrası başlanan karla savaş çalışmaları sürüyor.

Giresun ve ilçelerinde akşam ezanı saatlerinde başlayan ve gece yarısından bilahare etken olan kısık kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının ulaşıma açılması amacıyla karla mücadele ekipleri çalışmalarına bitmeme ediyor. Giresun İl Hususi İdaresi El ve Erişim Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı 12 greyder, 6 yükleyici, 12 biçim kazıcı ve 4 kar bıçaklı araçtan oluşan toplanmış 34 aksiyon makinası ile Giresun merkeze sınırlanmış 10, Alucra ilçesinde 5, Doğankent ilçesinde 5, Görele ilçesinde 1, Keşap ilçesinde 2 ve Yağlıdere ilçesinde 9 köy kalkışmak için toplam 32 köy yolu yapılan çalışmaların peşi sıra gene ulaşıma açıldı.

Giresun İl Hususi İdaresi’nden yapılan açıklamada, “Giresun devlet genelinde 548 köyden 499 karye yolu İl Hususi İdaresine, 49 karye yolu ise Karayollarına bağlı olup, İl Hususi İdaresine sınırlı 499 karye yolunun ulaşıma ayan tutulması için 69 ekipten, 63 kol etken olarak çalışmalarına devam yazar kapanan yolları ulaşıma münhal tutmaktadır” ifadelerine düzlük verildi.

Share: