Yağız yollarında genişlik

Esmer yollarının yapım, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde sürücülerin alçak gitmesi, trafik bel ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün defa durumu bültenine bakarak, Ankara- Niğde Otoyolu’nun Tembel-Tembel-1 kavşakları 1-2. kilometrelerinde hizmet ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle Haymana bağlantı uğrunda ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Küçük Asya Otoyolu’nun Ankara- Bolu toprak sınırı (Çamlıdere Kavşağı) 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nün İstanbul istikametinde üstyapı tamirat çalışmaları cihetiyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım değişik güzergahtan (İstanbul-Ankara) iki taraflı bitmeme ediyor.

İstanbul- Kocaeli yolunun 52-58. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında 22.00-06.00 saatlerinde muvasala yan yoldan gerçekleştirilecek.

Kızılcahamam-Ankara yolunun 29-30. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle Kızılcahamam-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma farklı istikametten iki taraflı cevaz veriliyor.

Samandağ- Hatay yolunun 6-7. kilometrelerindeki imal çalışmaları cihetiyle erişim kontrollü bitmeme ediyor.

Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun İnegöl-Bozüyük istikameti 47-58. kilometrelerindeki asfalt yenileme çalışmaları dolayısıyla ulaşım başka istikametten çift cepheli sürdürülüyor.

Korkuteli-Elmalı yolunun 46-48. kilometrelerinde asfalt sathi kaplama çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Şırnak-Cizre yolunun 30-32. kilometrelerindeki imal, hizmet ve tamir çalışmaları sebebiyle ulaşım yolun bir bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Altköy-Refahiye- Erzincan yolunun 37-42. kilometrelerindeki bakım çalışmaları nedeniyle sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine dikkat etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki Seyitler-1, Seyitler-2, Sümbüllü-1, Sümbüllü-2, Sümbüllü-3, Sümbüllü-4, Erenler-1, Erenler-2, Erenler-3 ve Adagül tünellerinde başlatılan cıvıltı, elektronik sistemi hizmet ve tamirat çalışması dolayısıyla 08.00-17.00 saatlerinde erişim bir tane şeritten kontrollü gerçekleştiriliyor.

Share: