Van’da 9 yaşındaki çocuğun köpeğin saldırısı sonucu hayatını kaybetmesinin üzüntüsü yaşanıyor

Van’bile, köpeğin saldırısı sonucu yaşamını yitiren 9 yaşındaki Ferman Mete Durna’nın cenazesi toprağa verildi.???????

İpekyolu ilçesine merbut Selimbey Mahallesi’nde köpeğin saldırması sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı Van Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesinde hayatını kaybeden Durna’nın cenazesi, Adli Tıp Kurumundaki işlemlerin peşi sıra ailesine teyit edildi.

Mahalledeki mezarlığa getirilen Durna’nın cenazesi, gözyaşları beyninde toprağa verildi.

Durna’nın yakınları, komşuları ve vatandaşlar bile Tuşba ilçesine sınırlı Altıntepe Mahallesi’ndeki taziyeye katılarak, ailenin acısını paylaştı.

Amca Mehmet Hoş Durna, gazetecilere, yeğenini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Sokaklardaki başıboş köpeklerin hınç oluşturduğunu belirten Durna, şunları kaydetti:

“Canımızı yakıcı, acıtan benzeri fenomen yaşandı. İlgililerin bu konuya duyarlı olmasını istiyoruz. Eksantrik çocukların, Metelerin bu durumu yaşamasını istemiyoruz. Olayı babasından öğrendim. Çocuğu gördüm. Kapik parçalamış. İnsanlık dışı bire bir husus. Sokak köpeği mi bilmiyorum. Sahibi varmış, sokağa atmış. Anca duyduk. Köpeğin evvel vakası değil. Mete’den muallel saat sonraları apayrı birine bile saldırdığı bilgisini aldık. Buna aynı çözüm bulunsun, bu konu konusunda eğilsinler. Sokakta köpekler olmasın. Öğrencilerimiz okullarına, büyükler işlerine gidemiyor. Pahal ve balaban ayrımsız ateş. Hep sıkıntı süresince.”

Share: