Ankara Bilkent Kent Hastanesi’nden “Sarsıntı Yarasına Onma Etkinliği ve Dikiş Atölyesi” etkinliği

Ankara Bilkent Kent Hastanesi’nden “Zelzele Yarasına Şifa Etkinliği ve Dikiş Atölyesi” etkinliği

Sürgün Denizli Ergen:

“Buradaki değme iz balaban tıpkısı himmet ve özveriyle doktorlarımızın özlük özel vakitlerinden ayırarak yapılan ürünlerdir”

-Kasıt Duru:

“Kadınlarımızın düşünsel, terbiye, içtimai, açık oturum, kültürel üzere değme alanda hangi büyüklüğünde gelişirlerse o büyüklüğünde önümüz açılır”

ANKARA – Ankara Bilkent Kent Hastanesi Kahramanmaraş merkezli yaşanan tahripkâr depremlerden etkilenen ve hastanede tedavisi bitmeme fail depremzedeler amacıyla “Yer Sarsıntısı Yarasına Iflah Etkinliği ve Dikiş Atölyesi” etkinliği düzenledi.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde görev fail doktorlar ve asistanlar yoluyla umum emeği ve cansiparane hazırlanan ürünlerin satılarak hastanede tedavisi devam eden depremzedelerin yararına kullanılması amacıyla Çankaya Ahali Yetişek Müdürlüğü ve Singer’in katkılarıyla aktiflik ve terzilik atölyesi düzenlendi. Etkinlikte yapılan ürünlerden elde edilen gelirlerin tüm hastanede tedavisi bitmeme eden depremzedelerin ihtiyaçları üzere kullanılacak.

“Buradaki seçkin iz büyük aynı himmet ve cansiparane doktorlarımızın kişi özel vakitlerinden ayırarak yapılan ürünlerdir”

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Eş Güdümcü Baştabip Yardımcısı Uzm. Dr. Çımbar Denizli Akil Baliğ gerçekleştirilen Iflah Etkinliği ve terzilik atölyesi karşı yapılan gelişigüzel ürünün ahali emeği ve iri bir özveriyle meydana geldiğini vurgulayarak, “Burada gördüğünüz rastgele yapıt siftinlik büyük aynı mesai ve cansiparane doktorlarımızın gün ortası arasından ve emek sonrasından kişi özel vakitlerinden ayırarak yapılan ürünlerdir. Hepimizin 8 Mart Acun Kadınlar Haset’nü kutluyorum. Aslında farklı bir izlence yapmayı planlamıştık ama asrın felaketi bizim üzere programda revizyon yapmamızı gerekli kıldı. Bu etkinliği düzenlemeye değişmeyen verdik. Çankaya El Yetişek Müdürümüz Namık Kemal Yıldız’ın desteğini arkamızda hissederek sene esasen beri açtığımız 9 şerha nutuk atölyesi ve 11 lime gayrı şahsi hareket atölyesi açtık. Yaşadığımız bu zelzele felaketinden bilahare tıpkısı yandan hastalarımıza keyif desteği sunarken bir yandan birlikte neler yapılabilir diye niteleyerek yönetime teklifler geldi. Maneviyat görüşme atölyesi ve dikiş kursundakiler yerine filhakika yaptığımız ve yapacağımız ürünler vardı. Bağışçılarımız maddesel anlamda bindi olup kumaşları gerçekleştirme yazar sunu bodur sürede hangi yapabiliriz diyerek planlar yaptık. Atölyemizde gördüğünüz kırlentler, fularlar, sepetler ve çantalar çok hızlı tıpkısı şekilde hazırlandı. Gayrı moral sanat atölyemizdeki hocalarımızda minyatür, ebru, kağıt kabartma kadar ürünleri hazırladılar. Çalışan bütün arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Ayrıca ülkemiz genelinde içtimai ağırbaşlılık çalışmaları örümcek Singer ailesi ile ait çalışanlarımıza güdeleme amacıyla planladığımız İğneden İpliğe Dikiş Workshop etkinliğimizle depremden etkilenerek hastanemizde yatan hastalarımız üzere üretmek amacıyla aynı etkinlik gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Uzman Doktor Filiz Denizli Akil Baliğ Ankara Bilkent Kent Hastanesi’nin Kahramanmaraş merkezli yaşanan tahripkâr depremlerde hastane adına tedavi edilen ve operasyon edilen hastalara güvenerek şu bilgileri verdi:

“Asrın felaketinin yaşandığı 6 Küçük Ay gününden itibaren toplanmış 371 çalışanımız depremden etkilenen 11 ile gönderildi. Bölgeden mevrut bin 731 hastamız hastanemizde otama edildi. Bunların bin 38 tanesi faaliyetler edildi ve şuan tedavisi devam fail 382 hastamız bulunmaktadır.”

“Kadınlarımızın düşünsel, terbiye, toplumsal, siyasal, kültürel üzere her alanda ne kadar gelişirlerse o büyüklüğünde önümüz açılır”

Çankaya Kaymakamı Gaye Duru gerçekleştirilen etkinlikten çok iri bire bir bahtiyarlık duyduğunu rapor ederek, “Zaman çokça manalı tıpkı çevrim. Çünkü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çokça ehemmiyet bildirme fail tıpkısı periyot. Hayatımızın yarı parçası kadınlarımız. Çuvaş Türkleri’nin bir deme der kim; Koca başsa kadın boyundur. Yani başın boyunsuz tek anlamı imkânsız. O yüzden kadınlarımız bizim üzere haddinden fazla önemlidir. Hayatımızı paylaştığımız annelerimiz, eşlerimiz, kardeşlerimiz. Ahlak onlarla sunturlu. Kadınlarımızın hayatın seçkin alanında olmasını istiyoruz. Enerjilerini ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına vakfetmelerini istiyoruz. Kadınlar haddinden fazla gani ayrımsız eğiticiler ve öğretmenler. Kadınlarımızın fikrî, eğitim, sosyal, açık oturum, kültürel üzere değme alanlarda hangi büyüklüğünde gelişirlerse o büyüklüğünde önümüz açılır. Bu etkinlikte emeği sabık herkesi yürekten alkışlıyorum. Allah bizi bire bir elan hakeza benzeri felaketle karşılaştırmasın. Doktorlarımızın zamanları gerçekten haddinden fazla bulunmaz ama bu büyüklüğünde kıymetli zamanlarından feragat yazar hakeza ayrımsız organizasyona öncülük etmişler ve ulama sağlamışlar. Bu bile bu milletin hangi kadar soylu ayrımsız budun olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Share: