Türkiye’deki yabancı misyonlardan maden kuyusu patlamasında ölenler üzere taziyet mesajları

Türkiye’deki ecnebi misyon temsilcileri, Bartın’ın Amasra ilçesindeki eroin ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler üzere taziyet ve Türkiye’yle el birliği mesajları yayımladı.

İsrail’in Ankara Büyükelçisi olarak atanan Irit Lillian, Twitter’dan paylaştığı mesajında, “Bu baskı zamanda aklımız Türkiye’yle. Bartın’da hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimizi iletiyor, çevrili mütezayit madencilerin ve yaralıların sağlığı amacıyla yakarış ediyoruz. Şanlı Allah onların ve kurtarma güçlerinin beraberinde olsun.” ifadesine kayran verdi.

Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen eroin patlamasında hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve bütün dost Türk halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.” denildi.

Çin’in Ankara Büyükelçiliği Twitter hesabından, bahis konusu patlamanın mahzunca öğrenildiği belirtilerek, “Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan yağmur, ailelerine başsağlığı, tüm yaralılara acil şifalar diliyoruz. Arz bodur zamanda kontrol istirdat çalışmalarının başarı ile tamamlanmasını irade ediyoruz. Bu pres dönemde tamlık kalbimiz ve dualarımız Türk halkı ile birliktedir.” mesajı paylaşıldı.

Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği Twitter hesabından gönderilen tesanüt mesajında ise “Geçmiş olsun Bartın. Kalbimiz sizinle.” ifadeleri kullanıldı.

Finlandiya’nın Ankara Büyükelçiliği hesabından yapılan paylaşımda da eroin ocağındaki patlamada yaşamını yitiren işçilerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara ivedi iflah dilenirken, çevrik kalanların benzeri an evvel kurtarılması dileğinde bulunuldu.

Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği ise Twitter’dan “Türkiye’nin Bartın ilindeki kömür madeni patlamasında hayatını kaybedenler üzere koyu üzüntümüzü izhar etmek isteriz. Düşüncelerimiz ve dualarımız ızdıraplı ailelerle ve Türk halkıyla beraberdir. Halen madende kalanların genişlik güdük sürede kurtarılmasını dileriz.” mesajını paylaştı.

Share: