Terör örgütü Halk Kaide’den Dünya Kupası tehdidi: Müslümanlar bu etkinliği strateji etmeyin, eşcinselleri taşlayın

Terör örgütü El-Pedal’nin Tren 2022 Acun Kupası’yla ilgilendiren üstü sınırlanmış tehditleri yayma edildi. Dünya Kupası başlamadan tıpkı dolaşma önceki yayımlanan izah futbolseverleri endişelendirdi.

“MUTEKIT KARDEŞLERİMİZİ UYARIYORUZ”

Örgütün online faaliyetlerini izlem eden ABD’li sivil topluluk kuruluşu SITE Intelligence grubu, 19 Kasım’birlikte yayınlanan endişe verici mesajı ifşa etti. Mesajda Umum-Ayakçak, “Mütedeyyin kardeşlerimizi bu etkinliği izleme etmeleri ya da katılmaları konusunda uyarıyoruz” ifadelerini kullandı.

“MÜSLÜMANLAR ONLARI TAŞLAYABİLİR”

Umum-Ayakçak’nin Yemen’deki kolu tarafından yayınlanan mesajda, Katar ‘Fellah Yarımadasına ahlaksızları, homoseksüelleri, arabozanlık tohumlarını ve ateizmi getirmekle’ eleştirildi. Açıklamada, “Zenci Yarımadası eşcinseller, ateistler ve ahlaksızlarla doldu. Kupa üzere gelenlerin davranışları bizim toplumlarımıza ve Müslümanlara yabancı. Müslümanlar onları taşlayarak görevlerini adına getirebilir” denildi.

EŞCİNSEL İLİŞKİYE 7 YIL HAPİS CEZASI

Öte yandan Katar’dahi, LGBTQ+ topluluğuna dahil olanlar ve ayrımsız cinsiyetten biriyle cinsî ilişkiye girenler yedi yıla büyüklüğünde dam cezasına çarptırılıyor.

Share: