TEB’in ekonomiye desteği 2. çeyrekte da artarak devam etti

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 2022 yılı ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.

30 Haziran 2022 tarihi bakımından TEB’in aktif toplamı 256.1 bilyon TL olurken, kesin kârı 4,705 milyon TL kendisine gerçekleşti. TEB’mağara ekonomiye ve müşterilerine sağladığı desteğin sunu majör göstergesi olan kredileri ise toplam aktiflerinin yüzdelik 57’sini oluşturdu. Temas çağ olduğu üzere riziko yönetimine ve deli dolu kalitesine evleviyet veren TEB’mağara hep kredileri yılın önce yarısında 149.4 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, ayrımsız dönemde bütün mevduatı ise 185.9 milyar TL oldu. 2022 yılında kıpırdak anamal yapısıyla birlikte dengeli büyümeyi sağlayıcı ve karlılığını sürdürülebilir ayrımsız şekilde bitmeme ettiren TEB’in özkaynakları 18.7 milyar TL olurken, resülmal yeterlilik rasyosu maksat rasyo olan yüzdelik 12’nin üzerinde, yüzdelik 15.58 oranında gerçekleşti.

TEB, Türk Lirası ile yapılan birikimleri kurdaki olası değişimlere karşı arkalamak amacıyla “Kırat Korumalı TL Vadeli Hesap Hesap”, “Döviz Tevdiat Hesabı Dönüşümlü TL Vadeli Mevduat Hesap”, “Zer Hesabı Dönüşümlü TL Vadeli Mevduat Hesap” ve “YUVAM Hesap” ürünlerini hem köken hem bile hukuksal müşterilerine sunmaya bitmeme etti. Yılın ikinci çeyreğinde TEB Kırat Korumalı TL Vadeli Mevduatların bütün hacmi yüzde 149 artarken, TEB’in bu ürünlerindeki alışveriş payı ise 100 baz fakül yükseldi. Tasarrufu dolay plana çıkarmaya bitmeme fail TEB, birikimi olan müşterilerini düzem riskine cebin korurken, ecnebi dünyalık mevduatı olan müşterilerini dahi TL repertuvar yapmaya motivasyon ediyor.

Müşterilerini tasarrufa teşvik etmek için yatırım tarafında alternatif mahsulat sunan TEB, mülk yatırma/çekme esnekliğiyle repertuvar yapmayı kolaylaştıran Marifetli Hesap ile müşterilerinin artırım alışkanlığının yaygınlaşmasına katkıda bulunurken, yıpranmamış kamera edinimini birlikte artırdı. TEB’mağara TL Marifetli Adisyon hacmi sene başına nazaran yüzdelik 3,5 arttı.

TEB, alternatif ödeme planları, üç kamer taksit erteleme özelliği ve akla yatkın vade seçenekleriyle sunduğu bitiren kredileriyle müşterilerine desteğini sürdürdü. Müşterilerin tüketici kredilerine erişimi kolaylaştıran sayısal kanalları kullanma oranı arttı. Yılın ikinci çeyrek altın verilerine göre itimat başvurularının yüzde 80’kayınbirader dijital kanallardan düzlük TEB, onaylanan kredilerin de yüzde 84’ünü dijital kanallardan kullandırdı. 

Sayısal bankacılık kanallarındaki deneyimini geliştirmeye bitmeme eden TEB, müşterilerinin temenni ve ihtiyaçlarını ameliye ve hal odaklı aynı tatlılıkla karşılarken, bankacılık işlemlerini çabuk ve akıcı yapmalarını sağladı. Yılın ikinci çeyreğinde TEB’in dijital bankacılık kanallarını kullanan alıcı sayısı 2.37 milyona yükselirken, vakit kaybetmeden faal bankacılık üzerinden işlemlerini işleyen müşteri sayısı ise 2 milyona yaklaştı. 

Tekaüt maaşını TEB’e haiz müşterilere yönelik 5.500 TL’ye vasıl promosyon kampanyası başlatan TEB, zahmetli müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda yayın ve hizmet sunmayı sürdürdü. Mütekait müşterileri amacıyla özel azrail hizmet hattı bulunan TEB, emeklilerin bu hattan ve Ferdî İnternet Yazıhane ile CEPTETEB etkin uygulamadan yaptıkları EFT/FAST ve devretme işlemlerinden sevap almıyor. Ayrıca emekliler, TEB şubelerinde rüçhan hizmet, yüreklilik kartı sevap muafiyeti, avantajlı oranlarla ihtiyaç kredisi, Hünerli Adisyon ile avantajlı repo ve ATM’lerden yüksek elektrik limitinden faydalanabiliyor.

“İyi ve benzer vezneci” olma anlayışıyla parçalanmamış paydaşlarına derece beslemek ve toplumda fazlalık gravite görüntülemek amacıyla girişimcilik ekosistemini ve yüklülük yatırımlarını destekleyen TEB, Özel Bankacılık çatısı altında 2013’te hayata geçirdiği TEB Hususi Melek Yatırım Platformu’nu yeniledi. Bugüne kadar girişimcileri yatırımcılarla bir araya getirerek mütehammil çokça başarı hikayesinin yazılmasına açacak olan TEB Hususi Bankacılık, yenilenen hava ile önce buluşmasını “Ekolojik Sürdürülebilirliği Hedefleyen Sosyal Girişimciler” temasıyla gerçekleştirdi. Envestisman dünyasındaki dönüşümü desteklemek ve alternatif yatırım alanları sağlamak amacıyla “melek yatırımcı” konseptini müşterilerine önce sunan vezneci olan TEB, kucak ile Türkiye amacıyla ayırt yaratacak proje fikirlerini ve girişimleri çevrim yüzüne çıkarmayı amaçlıyor. Ayrıca, giderek ehemmiyet kazanan ve TEB’in girişimcilik ve yatırım ekosistemindeki gücünden destek düzlük “yük yatırımcılığı”nın da heveslendirme edilmesi hedefleniyor. 

TEB, Eş Bankacılığı ile sürdürülebilir soylu erki büyüme için karı işletme sahiplerinin ve girişimcilerin gelişim dünyasındaki varlığını güçlendirmeye yönelik çalışmalarına devam etti. Eş işletme sahiplerine finansal ve finansal sıfır konularda desteğini sürdüren TEB’in kadın işletmelerine kullandırdığı nakit yüreklilik hacmi 2022’nin ikinci çeyreğinde tıpkısı geçmiş yılın verilerine nazaran kestirmece yüzdelik 20 oranında arttı. 

TEB KOBİ Bankacılığı, yılın ikinci çeyreğinde, mevki ekonomisinin lokomotifi olan KOBİ’lerin birlikte düzlük almayı sürdürdü. Istihsal ve istihdamı eklemek için KOBİ’lerin ihtiyaçlarına yönelik yeryüzü akıllıca finansman çözümleri sunan TEB, KGF kredileriyle de hakikat sektöre yardım sağladı. TEB, 30 Haziran 2022 tarihi bakımından KGF destekli üç ayrı tören düzeni kapsamında (İhracat Destek Paketi, Yatırım Bindi Paketi, İşletme Harcamaları Destek Paketi) 2 bilyon TL güven kullandırımı yaptı. 

TEB, Kadem Bankacılığı ile girişimcilere sağladığı finansal ve mali sıfır desteklerin yanı sıra yenilikçi ve katma kızıl uygulayım bilimi firmalarının tahaccüm dönemlerinde onlar için mehabetli bire bir hissedar olma vizyonuyla çalışmalarına bitmeme etti. Daha gür tıpkı gelecek amacıyla sürdürülebilirliğe ulama sağlayıcı girişimlerin beraberinde kayran düz TEB, tarım teknolojilerinden biyo bazlı plastik üretimine, atık akarsu artıma sistemlerinden kişi enerjisini üreten teknolojilere kadar it canlı çok alandaki girişime hem finansal hem bile danışmanlık desteği sağlıyor. TEB ve TİM’mağara mufassal yıllara müstenit mübarek hareket birliğiyle mutluluk genelinde ruh gösteren TİM-TEB Etap Evleri’nde, sürdürülebilirlik alanında icraat yapan girişimleri uçtan pöç beslemek üzere Green Up Sürdürülebilir Yeşil Tahaccüm Programı başlatıldı. Bozulmamış enerji ve bozulmamış teknolojiler alanlarındaki girişimlere yönelik program kapsamında; mentorluk, yatırımcılarla kavuşma, network tekvin ve yurtdışına açılma gibi konularda destek sunuluyor. TEB, TİM-TEB Etap Evi bünyesinde hayata geçirilen eskimemiş programlarla elan çok girişimciye ulaşarak ülkemizde girişimciliğin elan birlikte güçlenmesine ve yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

TEB Kurumsal Bankacılığı, 2022 yılı üzere belirlediği anne stratejisi doğrultusunda müşterilerin portföyünde “anne banka” yahut “tercih edilen banka” olma hedefiyle çalışmalarına bitmeme etti. Bu kapsamda Kurumsal Bankacılık alanında enerjik alıcı tabanını genişletmeyi sürdüren TEB, mevcut müşterilerde beğenilen akça yönetimi ve aut tecim eser adedini da artırarak bu alanda derinleşti. 

TEB’e yılın ikinci çeyreğinde kullanılmamış ödüller

Mal dünyasının yakından takip ettiği hatırlı eser kuruluşlarından Toptan Finance dergisinin 2022 yılı için gerçekleştirdiği Dünyanın Yeryüzü İyi Hazne ve Akçe Yönetimi Bankaları değerlendirmesinde TEB, “Türkiye’nin En İyi Hazne ve Akça Yönetimi Bankası” seçildi. 

İletişim merkezi ve kamera bağlılığı uygulamaları alanında toptan aynı kontak olan Contact Center World marifetiyle düzenlenen Contact Center World 2022 yarışmasında TEB, “Sunma İyi Azrail Hizmetleri”, “Sunma İyi Self Servis Uygulayım Bilimi”, “Bildirme İyi Komutan Kampanyası”, “Arz İyi Kalite Ekibi”, “Arz İyi Teknolojide İnovasyon” ve “Sunma İyi Akse Yönetimi” tevessül etmek amacıyla şeş kategoride kızıl madalya kazandı.

TEB’den emeklilere 3.750 TL’ye vasıl promosyon

 

TEB, NatWest Markets eliyle Türk Lirası Muhabir Adisyon Bankası namına seçildi

 

TEB Kanı Düşünüm ve Deneyimsizlik Buluşması ‘Bankacılığın Ötesinde’ temasıyla gerçekleşti

 

Share: