Süt Kuzusu hasreti dinen çift, oğullarını keçileri “Peri”yle buluşturdu

Osmaniye’bile 23 yıldır süt kuzusu hasreti calip Coşkun çifti, “yavru” diyerek sahiplendikleri, aynı süre önceki anne olan “Peri” isimli keçilerini hastaneden sonraları geldikleri evlerinde bebekleriyle buluşturdu.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 23 sene önce evlenen 43 yaşındaki Fatma ve 45 yaşındaki Stabil Coşkun çifti, evlendikleri günden bu yana çocuk sahibi olabilmek için dayanabilen çokça tedaviyi denedi.

Türkiye’deki bir nice merkez ve gittikleri hastanelerde çokça sayıda tüp bebek işleminden sonuç alamayan Coşkun çifti, 3 sene önce Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Veladet Esas Fen Dalı Öğretim Üyesi ve Şişman Süt Kuzusu Merkezi Sorumlusu Kadın Hastalıkları ve Veladet Uzmanı Doç. Dr. Süleyman Meram Bakacak’a başvurdu.

Fatma Ateşli’un ameliyatla rahmindeki miyomların temizlenmesinin peşi sıra gayda çağa tedavisine başlandı.

Yaklaşık 2 sene ilk tıpkı inatçı sahiplenen Coşkun çifti, “Peri” adını verdikleri ve bakımını evde yaptıkları keçiyle döl özlemini dindirmeye çalıştı. “Peri”nin benzeri süre önce oğlak dünyaya getirmesinden bodur süre sonra Coşkun çifti, bebeklerinin olacağını öğrendi.

KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Muhammed Eymen adını verdikleri bebeklerini kucaklarına alan çift, can anlar yaşadı. Tedavilerinin arkası sıra Osmaniye’deki evlerine dönen çift, oğullarını “evlat” diye niteleyerek seslendikleri “Peri” isimli keçiyle buluşturdu.

“Peri ile konuşuyordum, dertleşiyordum, o beni anlıyordu adeta”

Fatma Ateşin, AA muhabirine, yıllar sonradan anne olmanın tarifsiz tıpkı duygu olduğunu belirtti.

Eşiyle ahali ele vererek 23 almanak süreci atlatmaya çalıştıklarına meni eden Ateşli, şunları kaydetti:

“Temas yere gittik, doktor hekim gezdik ve çocuğumuz olmadı. Elan bilahare mesafe verdim. Sonradan eşim keçi aldı ve adını ‘Peri’ koydum, ben onu çocuğum sandım. Bizimle gelişigüzel soframıza da geliyordu. Banyomuzu üstelik kuma kullanıyorduk. Evladımız gibiydi, eşim sırtında gezdirirdi. Peri yüklü kaldı, şu an çocuğu 4 aylık. Onun de oğlu oldu, benim bile oğlum oldu. İkimiz da temel olduk. Yavru hasreti o kadar print kim ne ahit duygularım artsa yanımda Peri’yi bulurdum. Peri ile konuşuyordum, dertleşiyordum, o beni anlıyordu adeta. Ego dahi onu anlıyordum. Peri’nin çocuğu oldu, o dönem haddinden fazla heyecanlandım. Peri’nin aynı oğlu oldu, adını üstelik ‘Mehmet’ koyduk. Peri tevellüt yaptıktan ayrımsız süre bilahare Kahramanmaraş’a geldim, gebe olduğum müjdesini Tasavvur hocamdan aldım.”

“Tarifsiz bir duygu içerisindeyim”

Ata Dokuz Canlı Coşkun ise yıllar bilahare doğan bebeklerinin kendisini çok heyecanlandırdığını dile getirdi.

Yıllardır çağa adına keçi “Peri”yi sevdiklerini rapor eden Ateşin, “Ben işten gelirdim, çağırdığım ant arabamı tanıyor, birden gelirdi. Eve dirimsel gelmez onunla ilgileniyordum. Kucağıma alıyordum. Örneğin çekicilik sıcaksa lüp ortamında banyoda duş aldırıyordum. Bu ufak bir oğlaktı, telefonumun ekranında duruyor hala. Enik adına koyduk. Hep sırtımda oynardı. Habbe içerisinde o çekyattan o çekyata zıplardı. Eşimle beraber çokça seviyorduk. Bilmiyorum atalık böyle aynı şeymiş geçmek ki. Ego çokça alıngan bire bir durumdayım şu an bunlar benim alay gözyaşlarım. Tarifsiz tıpkı önsezi içerisindeyim.” diyerek konuştu.

Doç. Dr. Bakacak ise çiftin 2019 yılında rahmindeki miyom şikayetleriyle kendisini başvurduğunu ve takatli tıpkısı otama sürecine başladıklarını söyledi.

Fatma Ateşli’u ameliyata alarak miyomları temizlediklerini ve tüp bebek tedavisine başladıklarını anlatım fail Bakacak,”Bebeğimiz gayet gür, gününde doğdu. Fatma Hatun de gebelikte çok yoğun ayrımsız sıkıntı yaşamadı. İnşallah alay malay iyicene bir hayat sürecekler.” diye konuştu.??

Share: