Serencam dakika bilim: Körlemeden kendini silahla vuran uzatmalı çavuş hayatını kaybetti

Körlemeden kendini silahla vuran uzman çavuş hayatını kaybetti

ERZİNCAN – Erzincan’ın Refahiye ilçesinde bulunan karakolda ezbere kendini silahla vuran uzatmalı çavuş, hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye bakarak, Refahiye ilçesine sınırlı Gümüşakar Karakolu’nda görevli uzatmalı çavuş Özkan Karakayaiddiaya bakarak doldur boşalt yaptığı esnada bilmeden kendini vurdu. Dokunaklı yaralanan çeri üzere ekipler seferber oldu. Çorlu askerin geçmiş helikopter ile Erzincan’a getirilmesi planlandı. Bunun konusunda Mengücek Gazi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi otoparkında helikopterin inebilmesi üzere desise alındı. Bir süre sonraları helikopterle getirilme kararı fesih edilerek ambulans ile karayolundan yanık uzman çavuş Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırı Hastanesi’ne getirildi.

Hastanede ağır bakım ünitesinde engelleme edilen çeri kurtarılamadı. Hayatını kaybeden askerin cenazesi memleketi Balıkesir’in Dursunbey ilçesine gönderilecek.

Öte yandan, Erzincan Valisi Mehmet Arak, konuya ilişkin tıpkısı taziye mesajı yayımladı.

Mesajda, “21.10.2022 tarihinde kazaen silahla yaralanan ve atıf edildiği hastanede yapılan tamlık müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 24.10.2022 tarihinde yaşamını yitiren Erzincan İl Cingöz Komutanlığı personellerinden Kurnaz Uzatmalı Çavuş Özkan Karakaya’nın vefatını balaban tıpkısı teessürle öğrendik. Karakaya ailesinin muammer olduğu elem ve üzüntüyü içtenlikle paylaşıyorum. Bu vesileyle rahmetlik uzman çavuşumuza Cenab-ı Allah’tan yağmur, ailesine, sevenlerine ve tamlık Jandarma Teşkilatımıza kafa sağlığı diliyorum” ifadelerine düzlük verildi.

Share: