Sonuç dakika haberleri! Bilmeden kendini silahla vuran uzman çavuş hayatını kaybetti

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde kâin karakolda kazara kendini silahla vuran uzman çavuş, hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye bakarak, Refahiye ilçesine vabeste Gümüşakar Karakolunda vazifeli uzman çavuş Özkan Karakaya (26) iddiaya göre doldur boşalt yaptığı esnada bilmeden kendini vurdu. Ciddi yaralanan leşker üzere ekipler seferber oldu. Dertli askerin önceki helikopter ile Erzincan’a getirilmesi planlandı. Bunun konusunda Mengücek Gazi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi otoparkında helikopterin inebilmesi amacıyla desise makbuz. Aynı süre sonraları helikopterle getirilme kararı tağyir edilerek ambulans ile karayolundan yaralı uzman çavuş Mengücek Gazi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine getirildi.

Hastanede bati hizmet ünitesinde engelleme edilen er kurtarılamadı. Hayatını kaybeden askerin cenazesi memleketi Balıkesir’in Dursunbey ilçesine gönderilecek.

Öte yandan, Erzincan Valisi Mehmet Araklama, konuya ilgili tıpkı taziyet mesajı yayımladı.

Mesajda, “21.10.2022 tarihinde kazaen silahla yaralanan ve gönderme edildiği hastanede yapılan yekpare müdahalelere karşın kurtarılamayarak 24.10.2022 tarihinde yaşamını yitiren Erzincan İl Jandarma Komutanlığı personellerinden Jandarma Uzatmalı Çavuş Özkan Karakaya’nın vefatını iri ayrımsız teessürle öğrendik. Karakaya ailesinin muammer olduğu acı ve üzüntüyü açık açık paylaşıyorum. Bu vesileyle rahmetlik uzman çavuşumuza Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve bilcümle Kurnaz Teşkilatımıza esas sağlığı diliyorum” ifadelerine vadi verildi. – ERZİNCAN

Share: