Rusya’dan nükleer bire bir yıldırma elan! Putin’in denizaltısı zahir denize daha çok

Rusya ile Ukrayna arasındaki çarpışma devam ederken, geçen hafta Rusya Mehabet Başkanı Vladimir Putin’in yaptığı açıklamaların yankısı sürüyor.

NÜKLEER DENİZALTI BEYAZDENİZ AÇIKLARINDA GÖRÜNTÜLENDİ

Putin, nükleer cidal ihtimalinin gündemde olduğunun sinyalini vermiş ve bu izah özellikle KÖLE ve Ukrayna kalkışmak amacıyla birçok ülkede tepkiyle karşılanmıştı. Ancak bölgede bu gelişmeler bitmeme ederken Moskof donanmasına ilişik Belgorod isimli nükleer denizaltı Beyazdeniz açıklarında görüntülendi.

SU ALTINDA İLERLEYEBİLEN DRONE TAŞIYOR

Belgorod isimli denizaltının Poseidon ismi sunulan ve su altında üstelik ilerleyebilen tıpkısı drone taşıdığı birlikte kayıtlara geçti. İtalyan medyasında vadi düz haberlerde NATO’nun bu konuda uyarıda bulunduğu dahi belirtildi. Poseidon, 1600 feetlik bire bir çekirdeksel tsunami oluşturabilecek kapasitede geliştirilen ayrımsız silah kendisine biliniyor. Şayet Poseidon andıran biraz içre denenirse bu buut Putin’in Batı’yı oynatmak üzere yaptığı tıpkı adım adına kayıtlara geçecek.

RUS MEDYASI PROPAGANDALARA BAŞLADI

Öte yandan Moskof medyası birlikte çekirdeksel propagandalara başladı. Rusya’da kitap yapan NTV yapıt kuruluşu, çekirdeksel zırh kullanıldıktan sonraları olanları görüntüleriyle ekrana taşırken, Putin’e Ukrayna’üstelik buyurmak üzere ‘sert önlemler alması’ çağrısı yaptı. Acımasız yazı, çekirdeksel silahların ateşlendiği video ile adeta Batı’ya gözdağı verdi.Share: