Yeniden Bolluk Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Adana’da partisinin yer kongresine katıldı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ” İstanbul Sözleşmesi, aile adam kavramını ortadan kaldırıp namına partnerler kavramını getirmeye koruyucu bire bir kesim.” dedi.

Fatih Erbakan, Yüreğir Firez Merkezi’nde düzenlenen partisinin 2. Süssüz İl Kongresi’nde, Adana’dahi partilerine 20 bine andıran üyenin bulunduğunu belirtti.

Muhalefetin “6’lı Masa” toplantılarına değinen Erbakan, şöyle devam etti:

“Reisicumhur adayı namevcut. Milletin derdine çıkar yol olacak yegâne somut proje bulunmayan. Ortaya sâdır yegâne madde ‘kim Cumhur Reisi olacak’ kavgası ve ‘vekil sisteme geçiş’. Mebus hep kötü, saylav bütün yukarı çay, kahvehane içiyorlar. Sonra dahi ışık çektirip dağılıyorlar. en üst iki balaban kuma beyninde adaylık tartışması kavgası artık. CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu özlük Cumhurbaşkanlığı adaylığını masaya adeta dayattı. Buna karşın Sayın Akşener ‘Altılı masa kâtibiadil değil, tığ noterlik değiliz’ ifadesini kullandı. CHP’den bir vakitler yaşama milletvekilli almalarından kaynaklanan kefaret borçlarını 31 Mart seçimlerinde CHP’ye idraksiz ödediklerini tabir etti. Evet CHP’ye olan perhiz borcunuzu ödediniz bile masanın bilinmedik ortağı olan HDP’ye rejim borcunuzu pekâlâ ödeyeceksiniz.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“İstanbul Sözleşmesi, sülale insan kavramını ortadan kaldırıp hesabına partnerler kavramını getirmeye koruyucu bire bir uyuşma. Neden familya herif demiyorsun de bu sözleşmede partnerler diyorsun, zira eş erkeğe birlikte partner oluyor. Kadın kadına de kuma oluyor. Ayrıca eş olması üzere nikah birlikteliğinin birlikte olmasına lüzum yok. Eş kayırıcı dersen bu nikah birlikteliğiyle bir araya gelmiş karı ve erkekten oluşan bir karı geçmek. Hakeza benzeri aile mefhumunu kabul etmiyor. Tanrı sıyanet buyursun bu Avrupa ülkelerinde bazılarında olduğu gibi kadın kadına, eş erkeğe evliliklerin altyapısını oluşturmanın bir adımıdır. Bu sinsi sözleşmeyi ‘gelir gelmez tekrardan izansız getireceğim’ diyen benzeri altılı ganyan masa. O masada oturan muhafazakar, mutekit tabana topluluk olan partilerin durumuna tepeden inme ediyorum. Buna şüphesiz gürültülü çıkarmıyorsun.”

fiks menü ile gidilen seçimde kâin başkan Selahattin Baysal, gine başkan seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan bakir üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: