Reisicumhur Erdoğan, BM 77. Umumi Kuruluna süzülmek üzere ABD’ye gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hususi uçak “TC-TRK” ile TSİ 20.10’da Konfedere Milletler (BM) 77. Umumi Kuruluna akmak ve muhtelif temaslarda gezmek için ABD’nin New York şehrine akıntı etti.

Cumhur Reisi Erdoğan, hususi misafir adına Şanghay İşbirliği Örgütü 22’nci Çap Başkanları Zirvesi’ne gelmek üzere geldiği Semerkant’taki programlarını tamamladı.

ABD’nin New York şehrine giden Erdoğan’ı Semerkant Uluslararası Havalimanı’ndan Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov, Başbakan Yardımcısı Camşid Hocayev, Dışişleri Bakan Yardımcısı Gayrat Fazilov, Türkiye’nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocayev ve özge yetkililer uğurladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Melik Rekiz, Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanı İsmail Çıpa, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Sıkıntı ve SELIM Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik üstelik ABD’ye gitti.

Erdoğan, ABD’de BM 77. Umumi Kuruluna katılacak ve bazı temaslarda bulunacak.

Share: