Alanya’da planlı raks yarışmasında 300 dansçı hünerlerini sergiledi

Antalya’nın Alanya ilçesinde planlı ve iki aktarılma sürecek “Uluslararası Dans Yarışması Haydarpasha Open 2022” başladı.

Türkiye Raks Sporları Federasyonu ve Dünya Raks Sporları Federasyonu aracılığıyla Haydarpasha Palace Otel’in familya sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonun önceki gününde kestirmece 300 dansçı, değişik kategori ve yaş gruplarında, jüri önünde en efdal puanı alabilmek amacıyla yeteneklerini sergiledi.

Yarışma böylelikle, yetişkinlerde Vladyslav Tsykhanovsky – Veronika Tsykhanovska çifti birinciliği, Gainullin Adilbek – Alina Petrovskaya çifti ikinciliği, Maxim Shevchenko – Yekaterina Lagutina çifti da üçüncülüğü elde etti.

Gençlerde ise Yegor Chistyakov – Elina Golturenko çifti, miniklerde de Çipo Kültürlü Günbeyi – Lila Eksikli Sonay birinciliği elde etti.

Haydarpasha Palace Otel Yönetim Kurulu Üyesi ve Operasyon Müdürü Anıl Sözen, 15 ülkeden 300 dansçının katıldığı yarışmada önce haset tamamladıklarını söyledi.

Başarılı tıpkı organize gerçekleştirdiklerini dile getiren Sözen, “Dünya Dans Sporları Federasyonu 12 mahiye programında dünyanın aynı haddinden fazla ülkesinde bu aheste organizasyonu yaparken, hele Türkiye’ye geliyor. Bu da Alanya’de bizlerin ev sahipliğinde gerçekleşiyor. İlk günkü yarışlar az çok sunturlu geçti. Erte üstelik 15 ülkeden sporcuların katılımıyla ağırbaşlı tıpkı konkur olacak.” dedi.

Share: