Rahmetlik gazeteci Güneş’i olay günü arayan sakat muhabir, yargılandığı davadan beraat etti

Balaban Bağlanak Partisi (BBP) Müessis Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile bu arada helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren gazeteci İsmail Ruz ile fenomen günü HTS kayıtlarına göre telefon bağlantısı kurduğu tayin edilen ve dolma beyanda bulunduğu iddiasıyla hakkında sorun açılan eski muhabir, yargılandığı davadan aklanma etti.

Sivas 3. Esas Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık E.K. katılmadı.

E.K’nin avukatı ile Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ve partililer mahkeme salonunda hazır bulundu, Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Eksiksizlik Müşkül ise Kahramanmaraş’tan SEGBİS üzerinden duruşmaya katıldı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna yazılan müzekkerenin cevabının okunmasının ardından Cumhuriyet Altını Savcısı verdiği mütalaasında, maznun E.K’nin müdrike sürecinde yaptığı savunmalarda samimi olduğunu belirterek, “dolma şahitlik” suçundan beraatini murat etti.

Duruşma böylece avukat Kemal Müşkül, savcının mütalaasına ilişik dosyanın Kahramanmaraş’taki dosya ile birleştirilmesi ve görüş alınması üzere ek süre istedi.

Zor, yaptıkları araştırmalarda yöre ödemeli aramanın günde 5 defadan aşkın yapılamadığını anlatarak, “Sanık ile İsmail Güneş arasında 26-27 Mayıs arasında gerçekleşen görüşme şüphelidir. Kaymakamlık olduktan bilahare dolay ödemeli arama yapılması mümkün değildir. Hayatın görgüsüz akışına aykırıdır. Ana hakkındaki mütalaaya alın müddet verilmesini istiyoruz. Mütalaayı kabul etmiyoruz. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

Duruşmaya aynı süre ara veren duruşma heyeti, elan sonra kararını açıklayarak sanık E.K’nin delil yetersizliğinden beraatine karar verdi.

Share: