Gaziantep ve Mardin’deki trafik kazası mağduru ailelere müteveccih destek çarşamba akşamına kadar hesaplara yatırılacak

Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanlığınca, Gaziantep ve Mardin’birlikte münasebet haset yaşanan trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin ailelerine verilecek 50’şer bin liralık destek, 24 Ağustos Çarşamba akşamına büyüklüğünde hesaplara yatırılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçkin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı’nın peşi sıra millete sesleniş konuşmasında, söz konusu kazalarda gösterişli mağduriyetlerin söz konusu olduğunu anlatım etmişti.

Erdoğan, “Bunun üzere üstelik gerek heybet kendisine 250 (bin teklik) fazlalık 50 (bin teklik) Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığımız, bunun yanı sıra firma 250 (bin lira) bile onların desteğiyle bu olayda hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerine bu desteği sağlamış oluyoruz.” açıklamasını yapmıştı.

AA muhabirinin bakanlıktan edindiği bilgiye göre, Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığının yapacağı 50 bin liralık destek ödemesi, kazalarda mağdur olan ailelerin hesaplarına, Toplumsal Teavün ve Dayanışma Vakıfları eliyle 24 Ağustos Çarşamba haset yegâne seferde yatırılacak.

Süreci, ailelerin bulundukları ilçelerdeki Toplumsal Yardımlaşma ve Tesanüt Vakıfları yürütecek.

Share: