Ordu’da turizmi animasyon çalışmaları bitmeme ediyor

Ordu’nun menderesleriyle ünlü Perşembe Yaylası’nda iki defa hamam albeni balonu deneme uçuşu yapıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan kayıtlı açıklamada, Kapadokya ilkin atılmak için beş altı şehirde meri palavra turizminin, Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde beğeni harikası, menderesleriyle ünlü Aybastı ilçesine tutkun Perşembe Yaylası’nda dahi başlatılması için iki kere deneme uçuşu gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, görüşlerine saha verilen Büyükşehir Belediye Reisi Güler, Perşembe Yaylası’nın, dünyanın az sunturlu bölgelerinden biri olduğunu vurguladı.

Perşembe Yaylası’nın menderesleri, lezzetli akarsu midyeleri ve akarsu samurlarıyla çokça ünlü olduğunun altını çizen Güler, şunları kaydetti:

“Bu bölgeyi benzeri hava merkezi haline tebliğ etmek istiyoruz. İki yıldır üstünde haddinden fazla ciddi olarak çalışıyoruz. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar müspet sonuçlar verdi. Biz bunun sonucunda de iki balonla turizm çalışmalarına vakar vereceğiz ve bu iyicene, gusto harikası yeri asuman yüzünden dahi izlem fırsatı bulacağız. Bu yeni de atılımla yaylamızın abece ve kışıyla bütün güzelliklerini hem domestik hem dahi ecnebi turistlerimize teşhir imkanımız olacak. bu bakımdan sonuç aşama mutluyuz.”

Çalışmaların tamamlanmasının peşi sıra yaylada önce etapta 2 hamam hava balonu ile turizm gayeli uçuş yapılmasının planlandığı de belirtildi.Share: