Nemli adamın tarifsiz mutluluğu

Bolu’üstelik eşinin tecezzi ettiği 81 yaşındaki adamın çocuklarıyla birlikte el şartlar altında yaşadığı virana familya, hayırseverler eliyle yıkılarak baştan yaptırıldı. 6 kamer sonraları yeni evlerine yerleşen Yalçın ve çocuklarının mutluluğu gözlerinden okundu.

Bolu merkeze vabeste Yakabayat köyünde eşi infirak ettikten bilahare 9 ve 11 yaşlarındaki iki çocuğuyla birlikte yıkılmak üzere olan evde zihayat Halit Sert’ın (81) yüzü hayırseverler sebebiyle güldü. muhtar İbrahim Metyar, aileye yardım sağlanması için durumu Köroğlu Deneyimsizlik Teşkilatı Başkanı Mahmut Alan’a iletti. Muhtarın daveti üstüne köye revan Düzlük, Yalman ailesinin yaşadığı evin fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesaplarından yayınladı ve yardımseverlere çağrıda bulundu. Alan’ın çağrısıyla iyicil tıpkısı yüklenici, alay malay çalıştığı gelişim adamlarıyla alay malay evi yıkarak yenisini ayırmak istediğini belirtti. İş makineleriyle lüp yıkım işlemi başlatıldıktan sonra Sarp ve 2 çocuğu bakir evleri yapılana kadar başka bir eve yerleştirildi.

6 ay bilahare yeni evlerine yerleştiler

Halit Sert ve çocukları, hayırseverler vasıtasıyla yaptırılan ve içerisi planlı evlerine 6 kamer bilahare kavuştu. Elem şartlarda yaşadıkları lüp yerinde yıpranmamış ayrımsız ocak bulan Yalman ailesinin mutlulukları gözlerinden okundu. Yardımcı olanlara teşekkür fail Halit Dik, “Ayrımsız başladılar. 1 ayda evin dışı bitti. parça parça da diğerleri tamamlandı. Devletimden ve milletimden Cenabıhak razı olsun” dedi.

Aileyi kullanılmamış evlerinde mülakat eden Köroğlu Bilgisizlik Teşkilatı Başkanı Mahmut Alan ise, “Evi gördüğümüzde çok üzüldük. Ben bile içtimai iletişim araçları hesabımdan paylaştım. Henüz sonradan benzeri yüklenici ile arkadaşları evi yaptırmak istediklerini söylediler. Evi yıktık ve 4 mahiye sürede bitirildi. Evin mobilyası, perdesi, betonu kâffesi ayrımsız esnafımız vasıtasıyla karşılandı” diye niteleyerek konuştu. – BOLU

Share: