NAZIR SOYLU: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’dahi YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şarki ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Allah’a hamdolsun, zaman ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, benzeri tek yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar tıpkı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’üstelik Afrin’den sonsuz terörist aktardıkları, terörle mücadelede arz el alanlardan birisi olan Amanos Dağları Cenabıhak’a hamdolsun ki bire bir tek yıldırıcı kalmadan zaman arı sili. Bir taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl arı sili, Erzurum tertemiz ve burada beyan etmek istiyorum, size ikna etmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah geçenlerde tertemiz olacak. Tanrı şans edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bir bir tane ağır yıldırıcı kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN GEÇMIŞ SANA YAKIN MANDACILAR VARDI’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz şişman devrimlerin altına imza attınız amma bugün burada aksiyon tükenik değil. Gine söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Koca Sakarya Yer Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Tıpkı üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar güzel konuşuyor ki, o büyüklüğünde sunturlu konuşuyor. Ama sınır ötesi tezkeresine müfit oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle elbette oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı elbet alınır. Lan Kılıçdaroğlu, senden önce bu ülkede sana mümasil mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet, tarihe” diyerek konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Aristokrat, “Deminden ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum hisse senedi bana düşecek diye. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, bir üstelik uray başkanlarına bel altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na işaret şeş çalışıyor, İstanbul Uray Başkanı’na bel altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar hoşgörüsüz bıraktı, şimdi Türkiye’yi gine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: