Akıbet an haberi! Nazır Soylu: Bursa’da hapis memurlarını taşıyan araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’bile SELIM Fırka İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Cenabıhak’a hamdolsun, bugün ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, benzeri tek yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde tıpkısı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar senelerce Suriye’bile Afrin’den sürekli terörist aktardıkları, terörle mücadelede bildirme ağırlık alanlardan birisi olan Amanos Dağları Cenabıhak’a hamdolsun kim bir biricik yıldırıcı kalmadan bugün tertemiz. Benzeri taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada tercüman olmak istiyorum, size izah etmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 terörist kaldı, inşallah yakında tertemiz olacak. Tanrı talih edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde benzeri yegâne basık terörist kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN EVVEL SANA MAIL MANDACILAR VARDI’CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz balaban devrimlerin altına imza attınız amma zaman burada iş bitmiş değil. Esasen söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Koca Sakarya Yer Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Mübarek memlekette beş, ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Tıpkı üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar sunturlu konuşuyor ki, o büyüklüğünde sunturlu konuşuyor. Amma hudut dışı tezkeresine yararlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle kuşkusuz oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı bittabi alınır. Ey Kılıçdaroğlu, senden geçmiş bu ülkede sana mail mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet, tarihe” diyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Soylu, “Deminden hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum iş bana düşecek diye. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, ayrımsız da belediye başkanlarına belen altı çalışıyorlar. Ankara Şehremaneti Başkanı’na belen şeş çalışıyor, İstanbul Belediye Başkanı’na işaret şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar köylü bıraktı, deminden Türkiye’yi yine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Yüksek Duygusal ZERAY- Olgay GÜLER- Garaz AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: