Sivas Valisi Şimşek’ten gazeteciler ile polisler beyninde sâdır arbedeyle ait açıklama Açıklaması

Sivas Valisi Yılmayan Balkır, kentte görev yapan matbuat mensupları ile polisler arasında yaşanan ağız dalaşı ve arbedenin peşi sıra olayla ait adli ve yönetimsel anket başlatıldığını bildirdi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama özne Şimşek, Bahtiyarbostan Mahallesi Çarşıbaşı Caddesi’nde aynı apartmanın çatısında sâdır yangını fotoğraflamak talip matbuat mensuplarıyla bölgede memur güvenlik ekipleri ortada çıkan tartışmanın büyüyerek arbedeye dönüştüğünü belirtti.

Şimşek, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bahtiyarbostan Mahallesi, Çarşıbaşı Caddesi No: 30 çevrilmiş adreste bulunan apartmanın çatısında hararet olduğu ihbarı konusunda görüngü yerine sabık İl Güven Müdürlüğümüze sınırlı ekipler, yangın mahallinde lüzumlu güvenlik tedbirleri almaya ve alandan kalabalığı uzaklaştırmaya çalışırken fenomen yerinden görüntü almaya etkin matbuat mensupları ortada istenmeyen kimi sözlü tartışmalar yaşanmış ve akabinde ise sözlü tartışmanın büyümesi neticesinde patırtı meydana gelmiştir. Bahis ile ilişik muktezi adli soruşturma işlemleri Cumhuriyet Başsavcılığımızca adı güzeşte Güven Müdürlüğü görevlileriyle ilişik müstelzim yönetimsel soruşturma ise Valiliğimizce başlatılmıştır.”

Share: