Milli badmintoncu Zehra Erdem’in hedefi olimpiyat şampiyonluğu

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Beden Terbiyesi ve Spor Bölümü faziletkâr lisans öğrencisi milli badmintoncu Zehra Yiğitlik, olimpiyat şampiyonluğunu hedefliyor.

Erzincan İl Hususi İdaresi Spor Kulübünde oynarken geçtiğimiz kamer Fransa Süper Ligi’nde Zayi uğur Mer takımına para aktarımı olan Yiğitlik, ilk maçını 10-12 Ekim tarihlerinde Marsilya’de yapıp müsabakaların ardından Erzincan’a döndü ve antrenmanlarını burada sürdürüyor.

Badmintonda iki Avrupa şampiyonluğu ve 2 defa da Avrupa ikinciliği bulunan Erdem, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda böke tutmak istiyor.

Milli badmintoncu Fazilet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 yaşındayken izlediği benzeri müsabakadan çalkantı duyarak bu spora başladığını söyledi.

” Türkiye’üstelik bire bir ilki daha başardım”

Kendisine çok faziletli hedefler koyarak başladığı sporda hayallerindeki kabil devam ettiğini ifade fail Yiğitlik, banal yaşlardan beri Avrupa, Türkiye ve Balkan şampiyonlukları aldığını belirtti.

Erdem, şöyle bitmeme etti:

“15 ve 17 yaş Avrupa Şampiyonalarında şampiyon oldum. Bu Türkiye’nin geçmiş Avrupa şampiyonluğuydu ayrımsız ilki başarmıştım. 19 yaşta, 2018’birlikte Avrupa üçüncüsü oldum, bu üstelik benim için haddinden fazla güzel bir başarıydı. Elan sonra, 2018’de Avrupa’nın yer dinç başarılı oyuncusuna namzet gösterildim ve ikinci oldum. Bu dahi benim amacıyla haddinden fazla haysiyet vericiydi, çok mutluydum. Türkiye’birlikte ayrımsız ilki elan başardım.”

Fransa liginde oynamaya başladığını tamlayan Fazilet, kendisi amacıyla müjdeli olduğunu, bunun üstelik aynı sükse olduğunu belirterek, hocasına ve ailesine desteklerden ufuk teşekkürname etti.

Milli takımdaki görevinin bitmeme ettiğini rapor fail Erdem, “Fransa liginde oynuyorum ama milli takıma Erzincan’birlikte bitmeme ediyorum. Antrenmanlarımı burada yapacağım. Erzincan’ı tekrar gururlandıracağım amma Fransa’bile kulüpler namına oynayacağım. Milli takımımı da esasen sunma bereketli şekilde Türkiye kendisine sahne edeceğim. Çokça mutluyum, ilk maçımıza 2-0 galibiyetle başladım. İnşallah devamı dirimsel.” diyerek konuştu.

Hedeflerini paylaşan Erdem, “Şu andaki hedefim olimpiyatlara müracaat etmek ve bökelik eksiltmek. Tıpkısı ilki muvaffak olmak istiyorum. Ülkemi, şehrimi, hocalarımı, ailemi ve kendimi yer bereketli şekilde tayin etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Antrenör Meram Sönmez: “Madalyalar kazandıran benzeri sporcumuz”

Badminton Milli Takımı Antrenörü Kasıt Sönmez ise sporcuları Yiğitlik’in, Erzincan’üstelik yetişen liyakatli tıpkı badmintoncu olduğunu söyledi.

Fazilet’in başarılarını vurgulayan Sönmez, şunları kaydetti:

“Erzincan’bile yetiştirdiğimiz çocuğun, Avrupa’da beniâdem yapması ve Fransa liginden öneri alıp oradaki Süper Lig’birlikte oynaması bizim üzere çok hava donör tıpkısı durum. Türkiye’nin ismini yeryüzü iyi şekilde künde fail madalyalar kazandıran bire bir sporcumuz.”

Sporcularının aldığı derecelerin ancak dışında gâh kulüplerin dikkatini çektiğini rapor eden Sönmez, “Gittiği pakt bile dünya ikincisi olan tıpkısı kulüp, çokça iyi sporcuları barındırıyor. Fransa Ligi’nde şampiyonluğa oynayan ayrımsız kadro. Fransa’dahi geçmiş maçına gitti ve geçmiş oynadığı iki turnuvada bile iki maçını üstelik kazanarak Türkiye’yi Fransa’dahi çokça ongun tıpkı şekilde desise etmiş oldu.” diye konuştu.

Share: