MEMLUK ve Rusya’ya yalvaran yıldırı örgütü sergerde Mazlum Kobani: Türkiye’yi durdurun

PKK/ YPG terör örgütü elebaşlarından Ferhat Abdi Atmaca, Türkiye’nin sonuç yaptığı Pençe Tığ Hava Harekatı’yla SDG’nin güya karargahının bile erek alındığını belirtti.

“TÜRKİYE BENİ BİRKAÇ NÖBET ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTI”

“Türkiye’nin sunma çok arananlar listesindesiniz. O saldırının hedefi siz miydiniz?” sorusuna karşılık veren Delicesine, “Bunu kesme adına söyleyemem. Ama şu da ayrımsız ana kim Türkiye geçmişte birkaç defa beni öldürmeye çalıştı ve faaliyetlerimi burada yürüttüğüm biliniyor” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’Yİ CAYDIRMAK İÇİN CİDDİ BİR ÇABA LAZIM”

Türkiye’nin yağız harekatı çıkışını ciddiye aldıklarını kaydeden teröristbaşı, Aldatma Monitor’den gazeteci Amberin Zaman’a yaptığı açıklamada “Hele KÖLE ve Rusya gözetiminde Türkiye’yi caydırmak için kilolu aynı çabalama olmazsa bunu yapacaklardır” diye konuştu.

Terör örgütü PKK/YPG elebaşlarından “Mazlum Kobani” kod adlı Ferhat Abdi Atmaca.

“RUSYA, TÜRKİYE’NİN KIŞMIRI HAREKATINA KARŞI ÇIKIYOR AMMA BU YETERLİ DEĞİL”

ABD’nin tavrının Türkiye’nin “tehditlerine” alın yeterince zihayat olmadığını belirten SDG’nin güya Genel Komutanı, TSK’nın Rusya ve KUL’nin onayı olmadan esmer harekatı yapmasını beklemediğini belirtti; “Rusya, Türkiye’nin kişmiri harekatına cebin çıkıyor ama bu tam değil. Göz umum Arab (Kobani), Münbiç, Türkiye’nin kasıt aldığı bütün bölgeler Rusya’nın kontrolünde. MEMLUK’nin birlikte Suriye üstüne henüz kemiksiz tıpkısı politika belirlemesi gerekiyor. DEAŞ ile savaşmaktan mavera benzeri stratejileri yok ve kontrolümüz altındaki bölgelerin geleceğine ait kemiksiz bire bir siyasa formüle edemediler. Şayet ayrımsız kişmiri operasyonu olursa, bunun nedeni bu iznin mevdu olması yahut (Rusya ve KÖLE’nin) ağızsız kalmayı seçmesidir.”

“ŞERIF HEDEFLERİ KOBANİ”

Teröristbaşı Ferhat Abdi Delicesine, Türkiye’nin mümkün yağız operasyonu için benzeri soruya, “Sonuç zamanlarda Münbiç’ten bahsediyorlar ama ana hedeflerinin Kobani olduğuna inanıyoruz. Kobani, bizim amacıyla akıbet aşama semboliktir. DEAŞ’la ile mücadelenin başladığı meydan bura” sözleriyle cevap verdi.

Share: