Makine, taraf dönen kamyona ok gibi saplandı: 1 geberik 4 çorlu

Rum Otoyolu Sakarya geçişinde otomobil, yağmur sebebiyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak canip dönen kamyona ok gibi saplandı. Kazada, otomobil süresince sıkışan sürücü görüngü yerinde hayatını kaybetti, 4 emanet yaralandı. Otoyolun İstanbul istikametinde oluşan kilometrelerce şalter kuyruğu ise alarga görüntülendi.

Kaza, Anadolu Otoyolu Erenler ilçesi Alancuma mevkii İstanbul istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.K. idaresindeki 41 AGS 302 plakalı Ford işaret kamyon, yağmurun kayganlaştırdığı yolda kontrolden çıkarak canip döndü. O esnada ayrımsız istikamette reviş haline olan Utkulu Kurt hakimiyetindeki 34 ACL 880 plakalı otomobil, kamyona adeta ok kabil saplandı. Kazada araba sürücüsü kurgu içre sıkışırken, gelgeç yerine bulunan Nevin O., Seçkin Ş., Emine O. ve Seyfettin Ş. isimli 4 can bile yaralandı.

Durumun veri verilmesi konusunda bölgeye sağlık, itfaiye aracı, polis güçleri ve jandarma ekipleri irsal edildi. Olay yerine mevrut keyif ekipleri, otomobil sürücüsünün hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralılar, yapılan evvel engelleme sonrasında hastaneye kaldırılırken, hayatını kaybeden güdücü ise itfaiye ekiplerince sıkıştığı yerden çıkarıldı.

Meydana mevrut kaza sonrasında Rum Otoyolu’nun İstanbul istikametinde kilometrelerce anahtar kuyrukları oluştu. Oluşan miftah kuyrukları ve kaza yeri alarga görüntülendi. Bir Tane şeritten sağlanan trafik ise kestirmece 3 saat sonra kazaya karışan araçların kaldırılmasıyla normale döndü. – SAKARYA

Share: