Kurdukları kooperatifle 200 milyon lira tutkun yapan cürüm çetesine işler: 18 denetleme

Kurdukları kooperatifle 200 milyon liralık tutkun özne suç çetesine faaliyetler: 18 gözaltı

ANKARA – Kurdukları kooperatif üzerinden çalışmaları tevakkuf noktasına gelen inşaatların yetkililerine ofis karşılığında inşaatı ikmal vaadinde bulunarak dolandıran ve bu yöntemle ele geçirdikleri daireleri da ani fazla kişiye satarak haksız idrak elde ettiği belirleme edilen cürüm çetesine yönelik Ankara merkezli 6 ilde gerçekleştirilen eş anlı operasyonda 18 kişi gözaltına makbuz. Şüphelilerin ayrıca, internetten gördükleri ekstrem otomobil ilanlarının sahipleriyle da irtibata geçerek araba karşılığında daire vaadinde bulunup ayyarlık yaptıkları ve tamam bu yöntemlerle bütün 50 kişiyi mağdur yazar kestirmece 200 milyon lira algın yaptıkları ortaya daha çok.

Ankara Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Büro Müdürlüğü Ayyarlık Sektör Amirliği ekipleri, kurdukları kooperatif ile çalışmaları aksayan inşaatların yetkililerini ofis karşılığında yapım ikmal vaadiyle kandıran ve ele geçirdikleri daireleri birlikte apansız aşkın kişiye satarak nahak yere rüşvet elde fail yanlışlık çetesini tayin etti. Yapılan 3 aylık beceri fiziki çalışmaların peşi sıra harekete geçen polis güçleri ekipleri Ankara merkezli Antalya, İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya’bile gerçekleştirdikleri senkronik operasyonda aralarında örgütün elebaşı olan Ethem B.’nin üstelik bulunduğu bütün 18 şüpheliyi yakaladı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık Devir Amirliğine getirilen şüpheliler gözaltına alındı. Zanlıların ayrıca, internetten gördükleri begayet makine ilanlarının sahipleriyle üstelik irtibata geçerek otomobil ve üzerine ayrımsız hacim dünyalık karşılığında ofis vaadinde bulunup ayyarlık yaptıkları ve bu yolla üstelik iki canlı miktarda haksız kazanç elde ettikleri öğrenildi.

200 milyon lirayı bulan hastalıklı yaptıkları ortaya çıktı

Suç örgütünün bu yöntemlerle dolandırdığı 50 kişiden 150 ile 200 milyon teklik hastalıklı yaptıkları aktarıldı. Örgüt üyelerinin ele geçirdikleri araçların takibi kesmek üzere sahibini sürekle değiştirdikleri yahut sattıkları aktarıldı. Mavera yandan mağdurların e-kooperatif üzerinden gerçekten örgen olduklarını görebilmeleri ve kooperatif karar defterinin noterlik marifetiyle onaylandıklarını bildikleri amacıyla işkil duymadıkları, kendilerini dolandıran kişilere hamaset duyarak çevresindeki kişileri de bu sisteme dahil ettikleri belirtildi.

Mağdurdan bazılarının defalarca dolandırıldıkları öğrenildi

Mağdurların sabık zamana karşın dairelerini alamamaları konusunda çete üyeleriyle tartıştıkları, çete üyelerinin da bu durumu kullanarak mağdurlara eksantrik benzeri yerde eş verecekleri yalanını söyledikleri ve bahis konusu eş üzere aradaki eşit farkını ödemeleri gerektiğini söyledikleri belirtildi. Çete üyelerinin bu yöntemle de kâh mağdurları ikinci misil dolandırdıkları ortaya artık.

Share: