CHP’Lİ TORUN BİZE SALDIRARAK BECERİKSİZLİKLERİNİ GİZLEYEMEZLER

CHP Yerli Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı Seyit Torun, Belediyelerimiz tek türel teftişten perva etmez. Bilcümle belediyelerimiz şeffaftır. ‘Teröristlerin başmak numaralarına kadar biliyoruz’ deyip, saldırılara bariyer olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez dedi.

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanları Değerlendirme Toplantısı, Ordu’bile düzenlendi. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başkanı Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında, otelde yapılan toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Ağırbaşlı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer, Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Şehremini Yılmayan Büyükerşen, Işıklı Büyükşehir Belediye Reisi Şiddetli Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Reisi Osman Gürün, Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Uğraş, Sazak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Ayar Albayrak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını fail CHP’li Torun, Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi Matbuat Iz Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş’in ‘yıldırı örgütü üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanmasına ait konuştu. Belediyelerindeki işe alımların mevzuata akıllıca olduğunu belirten Torun, İktidar, seçkin türlü engeli çıkarıyor ancak belediyelerimiz mecmu engelleri halkımızla birlikte aşıyor. Burada kudretli olamadığını gören kudret, şimdilerde üstelik baskının dozunu artırmış, artırmaya çalışmış görünüyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde şahit olduğumuz üzere tamamen takanak operasyonları ile şehremaneti başkanımızı dövmek istiyorlar. İçişleri Bakanlığı’nda belediyelerimiz için hususi vahit kurulduğunu biliyoruz, talimatlı müfettişlerin da gönderildiğini biliyoruz. Imdi Sayıştay, İçişleri Bakanlığı, müfettişler amelî eleman kabilinden oldular. Şurası alelhusus iktidara göstermek istiyoruz; sizin korkutma çabalarınız de itibar suikastlarınız da bize asla sökmez. Bizde korkup, sinecek şehremini birlikte sizin alacak oyununuza yenilecek uray başkanımız da asla yoktur dedi.

‘SOMUT CÜRÜM İSPATI VARSA DERHAL GEREĞİ YAPILMALI’

Somut suç ispatı bahis konusu ise gereğinin yapılmasını da talip Torun, Adli sicil kağıtlarını veren Doğruluk Bakanlığı’dır, tıpkı kişinin işe girdikten bilahare cürüm işleyip işlemediğini strateji edecek olanlar bile İçişleri Bakanlığı’dır. Düzenlilik soruşturmalarını tay tay arabası dahi İçişleri Bakanlığı’dır. temas etkin karşı konkre suç ispatı varsa derhal gereği yapılmalıdır. Bunu bir zamanlar İstanbul’a, birçok belediyemize birlikte yaptınız amma hiçbir madde bulamadınız ve bulamayacaksınız. Hal böyleyken iktidarın mesul olduğu işlemler üzerinden belediye başkanlarımızı karalamaya işlemek, gitmekte olan iktidarın acizliğinden bambaşka bire bir madde değildir. ‘Teröristlerin başmak numaralarına büyüklüğünde biliyoruz’ deyip, saldırılara bariyer olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez. Belediyelerimiz hiçbir hukuki teftişten takiye etmez, tüm belediyelerimiz şeffaftır. Ancak yıldırı örgütleri ile branş kola giren, FETÖ’yü besleyip büyüten PKK ile da masaya oturan aynı iktidardan da algı dersimiz yoktur diye konuştu.

‘ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNDEN BU KADAR MI RAHATSIZ OLDUNUZ’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer ile ilişik eleştirilere de yanıt veren Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Reisi’mız, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü sene dönümünde küçümseyici bir tebrik töreni hazırladı. Bu coşkuya kuma olamayanlar üstelik kutlamalara gölgelemek üzere hangi yapacaklarını şaşırdı. Görüyoruz ki üzerinden yaklaşık bire bir ay geçmesine karşın acıları hala geçmemiş. Başkanımız karşı sudan sebeplerle 30 yıl esbak işlerden âlem 3 ayrı sormaca izni verdiler. Eşmek istiyoruz; bu büyüklüğünde mı korkuyorsunuz Atatürk’ün sözlerinden bu kadar mı rahatsız oldunuz Benzeri öğün daha söylüyoruz; İngiliz zırhlısıyla ülkeden kaçanların yanındasınız bizim yerimiz ise milli mücadele saflarıdır. Hangi yaparsanız yapın, hangi soruşturmayı açarsanız açın; başaramayacaksınız ve tek uray başkanımıza benzeri santim anlayışsız kadem attıramayacaksınız dedi.

CHP’li Torun’un konuşmasının arkası sıra derinti, basına vabeste yerine bitmeme etti.Share: