Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Gizligider, Hakkari’de ziyaretlerde bulundu

Ekincilik ve Orman Nazır Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Hakkari’dahi açılışa katıldı, ziyaretler gerçekleştirdi.

Gizligider, Ilbay ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık’la bire bir araya geldikten sonradan Yeni Mahalle’birlikte domates salçası eden kadınları ülfet etti.

Ocağa konulan kazanda kaynatılan domatesleri karıştırarak elde edilen salçanın tadına bakan Gizligider, peşi sıra harita ve mühendislik bürosunun açılışına katıldı.

Esnafı ziyaret fail, DOĞRU Tümen İl Başkanlığında partililerle aynı araya mevrut ve Düzlük Medresesi’ni gezen Gizligider, Golazüryan tesislerinde, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında yapılan Organik Ekincilik Evi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Gizligider, yaptığı konuşmada, Hakkari’nin turizm potansiyelini ilk Türkiye’ye sonraları birlikte dünyaya açmaları gerektiğini söyledi.

Kentin güzelliklerine hayran kaldıklarını dile getiren Gizligider, şunları kaydetti:

“Sizler bu güzelliklerin içinde yaşadığınız amacıyla normal geliyor ama dışardan gelenler ağzı peyda şekilde bu tamamlamak dağları gözlemliyor. Hayat olursa bereket evet, mutluluk tamam, kut olur. Şimdi kalıtım bilimi mühendisliği, tababet fakültelerine öğrenci gönderiyoruz. Bir süre sonradan Hakkari’den isabet gençlerimiz bu ülkeyi yönetecek. Bir Zamanlar da oldu, daha çok üstelik olacak. Allah’a şükür millet devletiyle artık birlik kenetlendi, yekvücut oldu. Bu hizmetlerin çok elan dahası peyderpey yapılır. İnşallah bu pırıl pırıl parlayan şehrimiz parçalanmamış ülkemize, dünyaya emsal olur. Buranın açılışında bulunmaktan antrparantez mutlu olduk. İnşallah biz birlikte Hakkari’nin bütün hizmetlerinin Ankara’de takipçisi olacağımızın sözünü verelim.”

Ilbay ve Belediye Başkan Vekili Akbıyık ise kentin seçme alanda elan yaşanabilir kuzuluk geldiğini, tarihinin genişlik adamakıllı dönemini yaşadığını aktardı.

Yapılan envestisman ve hizmetlerle ilişkin hikmet veren Akbıyık, desteklerinden dolayı Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlara teşekkürname etti.

Daha bilahare Merzan Mahallesi’nde taziyeye katılan Gizligider, kent merkezindeki halı sahada gerçekleştirilen düğün törenine paydaşlık etti, vatandaşlarla halay çekti.

SELIM Öğür Hakkari Mebus Husret Faal, Ilbay Yardımcısı Mustafa Nişancı Kasımoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Şemdinli Belediye Reisi Tahir Hafi, Esendere Yer Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, AK Tümen İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, DÜRÜST Öğür Umumi Form Düzenleme Koordinatörü Abdulmecit Tarhan ve bazen çekicilik amirlerinin haremlik ettiği Gizligider, programların peşi sıra kentten ayrıldı.Share: