Kayseri’de cet ve oğlunu öldüren 4 sanığa 37 yıl 6’şar ay mahpushane cezası

Kayseri’de akraba ve yandaki iki aile ortada alacak meselesi zımnında sâdır, cet ile oğlunun öldürüldüğü silahlı kavgaya ilgili davada mevkuf 4 maznun, 37 sene 6’şar kamer dam cezasına çarptırıldı.

4. Kilolu Ceza Mahkemesinde tanıdık duruşmada vakfedilmiş sanıklar A.D, E.D, F.D. ve U.D. ile canip avukatları amade bulundu, tutuksuz yargılanan A.D, H.D ve H.L.D. Antalya Adliyesinde Patırtılı ve Fon Enformatik Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Gömüden çıkarıldığı öne sürülen 4 kilogram kızıl nedeniyle aralarında düşmanlık kâin ve 250 bin lira alacağını isteyen İ.B. ile oğlu Y.A’yı silahlı kavgada öldürdükleri iddiasıyla yargılanan sanıklar, savunmalarında suçlamaları reddederek beraat ve tahliyelerini rica etti.

Ölenlerin yakınları birlikte adalete güvendiklerini belirterek cümle sanıkların genişlik tehlikeli cezayı almalarını istedi.

Mahkeme heyeti, sanıklar F.D, E.D. A.D. ve U.D.’yi, Y.A’ya karşı eylemlerinden çevre “bilerek katil” suçundan 25’er yıl, İ.B. üzere ise bire bir suçtan 12 sene 6’şar kamer kalkmak için hep 37 sene 6’şar kamer hapishane cezasına çarptırarak tutukluluklarının devamına değişmeyen verdi.

Heyet, tutuklanmadan sanıkların ise beraatine hükmetti.

Olay

İddiaya göre, 26 Mayıs 2021’de eşkal Kocasinan ilçesi Buğdaylı Mahallesi’nde E.D. ve H.L.D, aralarında takanak meselesi nedeniyle adavet mevcut akraba ve komşuları İ.A’nın evine gelmiş, çıkan kavgada tabancayla dokunaklı açılması sonucu Y.A. fenomen durumunda yaşamını yitirmiş, yaralanan babası İ.B. kaldırıldığı hastanede 28 Mayıs 2021’de hayatını kaybetmişti.

Olayla ilişkin gözaltına alınan 7 şüpheliden 4’ü tutuklanmış, 3’ü adli arama kararıyla erkin bırakılmıştı.

Share: