Kastamonu yerli haberleri… Karabağlar Belediyesi, Vasıta Filosunu Güçlendiriyor

Karabağlar Belediyesi, vesile filosunu, alımını yaptığı 2022 menent araçlarla güçlendirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Veri İşleri Müdürlüğü envanterine “kırkayak” olarak tanıdık 22 tonluk damperli kamyonla asfalt metres ara bulucu alındı. Otopark ve Bahçeler Müdürlüğü’ne art cem aracıyla koşa kabin pikap kazandırıldı. Erişim Hizmetleri Müdürlüğü’ne koşa kabine pikap ve Günahsızlık İşleri Müdürlüğü’ne bile “çöp göçüm” adına kullanılacak kamyonet makbuz. Cemi satın alımlar Celal Materyal Ofisi (DMO) tarafından yapıldı.

Yine DMO’ya parası yatırılan ve milyonlarca teklik değerindeki beko kazıyıcı yükleyici, teleskobik bom, panelvan ve kamyonet de önümüzdeki günlerde Karabağlar Belediyesi’ne tasdik edilecek. 2 adet kazıyıcı yükleyici (beko) Bilim İşleri Müdürlüğü’nde; panelvan, düzenlendikten bilahare izzetüikram uzlaştırıcı adına Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde; teleskobik bom ve kamyonet birlikte Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü’nde kullanılacak.

Karabağlar Belediye Reisi Muhittin Selvitopu, bu araçların değerinin 15 milyon liraya yaklaştığını belirterek, “Karabağlar’da hareketli 500 bin insanımıza, yer gani hizmeti vermeye himmet ediyoruz. Bunu yaparken tasarruftan şaşmıyor ve kaynaklarımızı yer bol şekilde kullanmaya, çevirgeç parklarımızı güçlendirmeye özen gösteriyoruz. Bu sayede Karabağlar Belediyesi, derakap rastgele alanda yalnız başına yeter arkaç geldi. Asfaltlamadan otopark ve bahçelerin bakımına, sililik hizmetlerine büyüklüğünde birçok alanda, son uygulayım bilimi araçlarımızla sahadayız. Tıpkı anlayışla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Share: