“Bildirme İyi Narkotik Polisi Temel ve Uyuma Hadi” konferansına yavaş demet

Kastamonu’nun Cide ilçesinde “Sunu İyi Uyuşturucu Polisi Anne” ve “Narko Gençlik” projeleri çerçevesinde, polis güçleri ekipleri aracılığıyla gerçekleştirilen konferansa vatandaşlar kilolu ilgi gösterdi.

İçişleri Bakanlığı vasıtasıyla başlatılan ve uyuşturucuyla mücadelede farkındalık rekzetmek üzere bilinçlendirme çalışmalarının yürütüldüğü “En İyi Uyuşturucu Polisi Asıl” ve “Narko Deneyimsizlik” projeleri çerçevesinde, Cide ilçesinde “Arz İyi Narkotik Polisi Ana ve Uyuma Haydi” isimli bilgilendirme konferansı düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi konuşma salonunda gerçekleştirilen konferansta banak eden Kastamonu İl Güvenlik Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaş Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, metal ve münebbih maddelerden çocukları esirgeme yöntemleri ve İçişleri Bakanlığının geliştirdiği “Uyuma” uygulaması için bilgiler verildi.

İlçe Kaymakamı Tuncay Karataş’ın dahi katıldığı konferansa şehir protokolü ve vatandaşlar kilolu deste gösterdi. Konferansa katılan vatandaşlar, önemli bilgiler edindiklerini belirterek, bu kök konferanslara herkesin katılması gerektiğini söyledi. – KASTAMONU

Share: