Kastamonu bili! Abana’da beş öğrencilerinden LÖSEV’e bindi

Kastamonu’nun Abana ilçesinde beş öğrencileri, lösemili çocuklara düş olabilmek için biriktirdikleri harçlıkları Lösemili Kollar Vakfına (LÖSEV) ulaştırdı.

Atatürk İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri, avlu bilgisi dersinin konusu olan “Elleşmek güzeldir” etkinliği kapsamında farkındalık düşünmek istedi. Öğretmenleri Cengiz Kayaç eşliğinde lösemili çocuklara arkalamak için yardım kampanyası başlatan öğrenciler, kumbaralarındaki harçlıkları ayrımsız araya getirerek LÖSEV’e gönderdi.

Öğrenciler, Abana Kaymakamı Salih Ağar’ı birlikte makamında musahabe ederek, yaptıkları bağışın tutanağı ile banka dekontunu konfirmasyon etti.

Ağar, öğrencilerin hassas davranışı karşısında bahtiyar olduklarını belirterek, öğrencilere ve aileleri ile öğretmenlerine teşekkür etti.

Kayaç bile gerçekleştirdikleri kampanya ile farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını vurguladı.

LÖSEV marifetiyle öğrencilere gönderilen plakette, “Lösemili Torunlar Vakfı yerine çocuklarımızı hayata bağlarken verdiğimiz bu mücadelede bizleri yalnız bırakmadığınız, yüzlerindeki gülümsemeye eş olduğunuz için teşekkürlerimizi sunarız.” ifadesine kayran verildi.

Share: