Kamyonet jantındaki maden sevkiyatı polise takıldı

Kamyonet jantındaki maden sevkiyatı polise takıldı

Kamyonetin arka lastik jantı süresince gizlenen 13 kilo 344 gram metamfetamin ele geçirildi

ANTALYA – Antalya’da bir kamyonetin art tekerleklerinin jantının içine gizlenen 13 kilogram 344 gram esrar özellik ele geçirildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Idarehane Müdürlüğü ekipleri mızrap maddelerin kaynağının kurutulması, ticaretinin ve kullanımının engellenmesi için çalışmalara bitmeme edildi. Bu çerçevede V.E ve E.A’nın Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden temin ettikleri iki canlı miktarda metal Antalya’ya getirecekleri bilgisine ulaşıldı. V.E ve E.A.’nın esrar maddeyi N.K, H.G ve S.K. ile gelişigüzel akım ederek piyasaya sürecekleri esnada akıntı halinde eoldukları araca işler düzenlendi. Aracın art tekerlerine zulalanmış daralı 13 kilo 344 gram metamfetamin ele geçirildi.

Şüpheliler V.E., E.A, N.K, H.G ve S.K hakkında “Mızrap veya münebbih bap ticareti yapma yahut sağlama” suçundan prosedür yapıldı.

Öte yandan araca yapılan faaliyetler, şüphelinin yakalanması ve jant içindeki mızrap maddenin çıkarıldığı anlar polis güçleri kamerasına yansıdı.Share: