Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Islam Gizemcisi Ömer: “İnşallah bodur zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Sofi Ömer: “İnşallah gücük zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

HAKKARİ – Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Plato köyünde oturan ve ‘Islam Gizemcisi Ömer’ lakabıyla maruf Ömer Çelik, Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca adlı şarkıcı Justin Bieber’a teşekkürname ederken, halay başı üzere namına teklif yağdığını söyledi.

Hakkari bölgesine arpalık lokal kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle özen çeken Ömer Polat’in görüntüleri, 8 yıl geçmiş toplumsal medyada meydan almıştı. ‘Islam Gizemcisi Ömer’ lakabıyla maruf Ömer Çelik, görüntülerle alay malay ünü artınca düğünlerin aranan isimlerden biri oldu.

Hakkari ve kasaba illerin beraberinde İran ve Irak’tan da düğünlerde ‘halay başı’ olması amacıyla tekâlif almaya başladı.

Kanadalı şarkıcının dikkatini çekmeyi başardı

Biri özürlü 10 çocuğu olan Ömer Polat, güzeşte sene kanser hastalığı zımnında eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Herhangi Bir yerden davet için evine gelen misafirlerin ısrarı konusunda yeniden düğünlerde düzlük almaya başlayan Çelik’in halay performansı ise dansıyla ünlü Kanadalı hanende Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Adlı hanende, Islam Gizemcisi Ömer’in halay müziği namına rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“İnşallah gelişmemiş zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini tamlayan Çelik, “İlk yerine ünlü sanatkâr Junstin Bieber’a beni hakeza tıpkı videoteyp ile bahtiyar ettiği üzere namına teşekkürname ediyorum. Özel kendisine araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Tedricen kendime ilgilendiren bir nice raks ve halay figürü da öğrendim. Düğünlerde yaptığım aşırı halaylar bir nice içtimai iletişim araçları hesabında paylaşıldı. Sadece Şemdinli’den değil, imdi sıkı dışından dahi teklif alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde itmam kat arttı. Eşimi kaybettikten bilahare düğünlere ara verdim. Vatandaşların ısrarları konusunda yeniden mendilimi alıp, kaldığım yerden bitmeme ettim. Türkiye dışından de birçok sevenim var. Ancak adlı şarkıcı Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çokça bahtiyar oldum, haddinden fazla sevindim. Buradan Kanadalı şarkıcı Junstin Bieber’a çok teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah bodur zamanda Justin Bieber’la bire bir öz içeceğiz” dedi.Share: