Kahramanmaraş’ta yaz konserleri kapsamında sanatkâr Zara görüntü aldı

Kahramanmaraş’ta planlı yaz konserleri kapsamında Türk Folk Müziği sanatçısı Zara dinleti verdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen programda, hayranlarıyla buluşan Zara, yüzü sıcak şarkılarını seslendirdi.

Yaklaşık 2 buçuk saat sahnede küsurat Zara, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Konserde Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, Zara’ya çiçek verirken, eşi Leyla Güngör’da kentin coğrafi bel tescilli ürünü olan koz oyma sandık armağan etti.

Komutan Güngör, yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş’ın ekin, sanat, yazın ve bir nice alanda ön plana çıktığını dile getirdi.

Şehremaneti olarak kentin kültürel değerleri çokça önemsediklerin dile getiren Güngör, şunları kaydetti:

“Türk el müziğimizi sıradan çokça evire çevire seslendiren ve herhangi bir devir dinlediğimiz Zara hanımı mihman etmekten bahtiyarlık duyuyoruz. Biz bu topraklarda Küçük Asya coğrafyasında aynı hikaye sürdürüp geliyoruz. ‘İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım’ diyen Aşırılmış Mahzuni’den, ‘Lambada lerzan alev üşüyor’ diyen Abdurrahim Karakoç’tan ve biz bire bir hikayeyi asırladır sürdürüp geliyoruz. Türkülerimizde özlenti var. Türkülerimiz dahi yiğitlik var. Bağımlı bu kültürümüzü sanatımızı geçmişten aldığımız değerlerle elan gelecek örtmek yaşatmak ve bunları ati nesillere aktarmak bizim borcumuz. Kahramanmaraş türkü ve edebiyatın başkentidir.”

Konserde, Aşırılmış Mahzuni Şerif’in “İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım” türküsünü Zara ve Başkan Güngör gelişigüzel seslendirdi.

Sanatçı Zara ve orkestranın performansı müzikseverler eliyle ayrıntılı müddet alkışlandı.Share: